Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Süt tüketimi artacak, yeni fırsatlar yaratacak

Süt tüketimi artacak, yeni fırsatlar yaratacakGıda işleme ve ambalajlama şirketi Tetra Pak’ın yaptırdığı yeni araştırmaya göre refah seviyesi, alım gücü ve ambalajlı süt ürünlerine olan talepte beklenen artış nedeniyle süt tüketimi önümüzdeki iki ytlda 10 milyar litre artacak. Araştırmaya göre bu artışın kaynağını da gelişmekte olan ülkelerdeki 2.7 milyar düşük gelirli tüketici olacak. Süt Ürünleri Endeksine göre gelişmekte olan ülkelerdeki düşük gelirli tüketicilerin 2011 yılında 70 milyar litre olan tüketim miktarının, 2014 yılında 80 milyar litreye çıkacağı tahmin ediliyor. Bu tüketicilerin çoğunun önümüzdeki yıllarda açık süt tüketmeyi bırakarak ambalajlı süt içmeye başlaması bekleniyor. Tetra Pak Başkanı ve CEO’su Dennis Jönsson dünyadaki düşük gelirli tüketicilerin süt ürünleri piyasasına yönelik fırsat oluşturduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor:
“Dünya nüfusunun yüzde 40’nt oluşturan bu tüketici grubu endüstrimizin büyümesine destek olan ekonomilerde yaşıyor ve refah seviyeleri de gittikçe artıyor. Düşük gelirli tüketiciler günde 2-8 dolar harcıyor. Bu tüketiciler gelişmekte olan ülke nüfuslarının yaklaşık yüzde 50’sini oluşturuyor. Ülkelerinde tüketilen sıvı süt ürünlerinin yüzde 38’ini onlar tüketiyor ve bu kişilerin yarısı Hindistan ve Çin’de yaşıyor. Tetra Pak’ın yürüttüğü araştırma, gelişmekte olan ülkelerde tüketilen sıvı süt ürünlerinin yüzde 76’sından fazlasını oluşturan altı ülke üzerinde yoğunlaştı: Hindistan, Çin, Endonezya, Brezilya, Pakistan ve Kenya.”

  Alo Karpuz HattıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir