Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Tadelle’nin reklam kampanyası çok tuttu

Tadelle’nin reklam kampanyası çok tuttuBu kampanya satışları çift haneli artırdı

İkonik kırmızı paketinin üzerine ‘Affet’, ‘Çalış’, ‘Haykır’, ‘Sev’ gibi fiilleri yerleştiren ve ardından da bunun iletişimini yapan Tadelle, bir ayda satışlarını çift haneli seviyelerde artırdı. Sanset Gıda Pazarlama Müdürü Ash Eren Şengezer, 1,5 yıl bu tonda iletişimi sürdüreceklerini söylüyor. Şengezer, var olan 40 fiile yeni fiillerin ekleneceğini de ifade ediyor.

1980’li yıllardan beri hayatımızda olan ve 2007 yılından itibaren Toksöz Grup bünyesindeki Sanset Gıda çatısı altında üretilen Tadelle, son dönemde paketlerinin üzerine farklı fiiller yerleştirdi.

Bunun tanıtımı için ise ocak ayında yeni bir iletişim kampanyasına başlandı. Puck Global’in yaptığı dört reklam filmi ile televizyonda yer alan marka, tüm mecralarda bu ürünlerini duyuruyor.
Şirketin pazarlama departmanında 20’inci yılını dolduran Sanset Gıda Pazarlama Müdürü Aslı Eren Şengezer ile geçen hafta kampanyanın geri dönüşünü konuştuk. Pazardaki diğer oyuncuların, mutluluk ve gülen yüzler vaat ettiğini söyleyen Şengezer, kendilerinin bu anlamda farklı bir strateji izlemeyi ve duygulara tercüman olmayı tercih ettiklerini belirtiyor. Bu anlamda fiileri paketlere taşıma kararı alan şirket yönetimi, 40 fiili tescil ettirerek çalışmalarına başladı. Bu fiiller ise 200 fiil arasından seçildi. Ardından paketlerin yaygınlaşması için çalışmalara başladıklarını söyleyen Şengezer, ocak ayında dört reklam filmiyle mecraya çıktıklarını dile getiriyor. Tadelle’nin bir reklam müziği olmadığı için yeni bir reklam müziği de yaptıklarını belirten Şengezer, geri dönüşlerle ilgili ise şunları söylüyor: “Çok iyi tepkiler aldık. Sadece dijitalde reklamlarımızı 10 milyon kişi izledi. Satışlara bakıldığında ise en çok satılan paketler sırasıyla, ‘Sev’, ‘Sabret’, ‘Bekle’ ve ‘Gez’ oldu. Satışlarda ise oran verememekle birlikte yüksek çift haneli artış söz konusu.”

  Sıra dışı diskur ve postmodern kaldırım reklamları

Aslı Eren Şengezer, 1.5 yıl bu tonda iletişimi sürdüreceklerinin altını çiziyor. Şengezer, yeni fiillerin olduğu paketlerle birlikte yeni reklam filmlerinin de geleceğini belirtiyor. Yazın Tadelle dondurmayı ön plana çıkaracaklarını söyleyen Şengezer, okula dönüşle birlikte yeni reklamların mecralarda yer alacağı bilgisini de veriyor. Üstelik iletişim anlamında sadece reklam da yapılmayacak. Yarışmalar ve farklı aktiviteler de planlanıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir