Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Gıda ve Restoran Bayilikleri / Tantitoni, mutfakta iş fırsatı sunuyor

Tantitoni, mutfakta iş fırsatı sunuyorTantitoni, yeni franchise mağazalar açacak

Mutfak eşyaları perakendecisi Tantitoni, yeni franchise mağazalar açacak. Yıl sonuna kadar 11 franchise mağaza açmayı hedefleyen Tantitoni’nin şubelerinde aylık ciro hedefi 40 bin ile 50 bin TL arasında değişiyor.

Tantitoni Bayilik

1993 yılında Lütfü Küçük önderliğinde kurulan Inter Mutfak, mutfak ve sofra eşyaları ithalatı ve satışı konusunda faaliyet gösteren bir firma. Şirket, metal, cam, porselen, nitelikli plastikler ve ahşap ürünlerin satışını gerçekleştiriyor. 2006 yılında şirketin genel müdürü Lütfü Küçük, zücaciye perakendeciliği alanına girerek ‘Tantitoni’ markasını kurdu. İtalyanca ‘tanti’ (birçok) ve ‘toni’ (renk, ton) kelimelerinin birleşiminden meydana gelen Tantitoni, ‘çok renkli, çok tonlu’ anlamına geliyor.

Geleneksellikten uzak Tantitoni ürünlerinin başlıca özelliği ‘kullanışlı’ olmaları. Tantitoni mağazalarında, masa üstü ve servis, hazırlık, pişirme, saklama ve diğer olarak adlandırılan beş ürün grubunda binlerce çeşit ürün yer alıyor. Şirket, franchising vererek Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde bulunan 34 mağazasını yıl sonunda 45’e, önümüzdeki üç yıl içinde de 100’e ulaştırmayı hedefliyor.
SABİT KÂR MARJI

Lütfü Küçük, tüm Türkiye’deki alışveriş merkezlerinde veya o bölgenin ana caddesinde, 50 ile 100 metrekare arası brüt alan ve 4 metre ile 8 metre arası dış cepheye sahip mağazaların konsepte uygun olduğunu söylüyor. Yatınm bedeli 150 bin ile 200 bin TL arasında değişiyor.

Tantitoni’nin büyüyen yapısı ve franchising koşulları ile gelişime açık bir yatırım imkanı tanıdığını belirten Küçük, mağaza için kira desteği verilmesinin kâr marjının sabit olmasının markanın en büyük artıları olduğunu ifade ediyor.

Nakliye konusunda da destek verdiklerini söyleyen Küçük, “Genç ve dinamik kadromuz ile satışları kendi mağazalarımız, bayiler, internet sitesi ve yurtdışından kesin alımlar aracılığıyla yapıyoruz. Türkiye distribütörlüğünü üstlendiğimiz Brabantia, Koziol, Joie, Chef n gibi köklü markalara da ev sahipliği yapıyoruz” diyor.

  Point Food, Restoran Girişimcileri Arıyor

50 BİN TL CİRO HEDEFİ

Öncelikli olarak Kocaeli, Konya, Eskişehir, Kahramanmaraş ve Kayseri Ye franchise verilecek. Başlangıç bedeli, teminat için 104 bin TL. Royalty alınmıyor. Kâr marjının yüzde 33 olduğu ifade ediliyor. Küçük, franchise için hedeflenen aylık cironun 40 bin ile 50 bin TL arasında değiştiğini kaydediyor. Küçük yatırımcılarda aradıktan özellikleri ise şöyle anlatıyor:

Franchise mağazalarımızı da kendi mağazalarımızdan ayırmıyoruz. Bu yüzden öncelikli olarak franchise bayimizin para kazanması, bunun için de doğru lokasyon ve doğru dükkan çok önemli. Projenin başarılı olabilmesi için bayinin buna inanması ve bunun için para harcayabilmesi gerekiyor.”

İŞIN AYNASI

Uygun yer: 50 ile 100 metrekare arası briit alan ve 4 metre ile 8 metre arası dış cepheye sahip mağazalar konsepte uygun.

İlk sermaye: Yatırım bedeli 150 bin ile 200 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık 40 bin ile 50 bin TL arasında.

Kâr marjı: Yüzde 33.

Bayilerde aranan özellikler: Doğru lokasyonu seçebilmesi.

Başvuru için: 0212 293 02 93
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Tostmatik Franchise Verecek

Türkiye’de ilk ve tek tost yapabilen Tostmatik tescilli marka adıyla uluslararası patente sahip bir tost …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir