Gıda ve Restoran Bayilikleri

Taze Meyve Suyu Barları Yatırımcı Bekliyor

Juiceplanet Franchise Veriyor,Taze Meyve Suyu Barları Bayilik

Üç farklı franchising seçeneği sunulan juice barlar (meyve barlar) için yatırım bedeli 15 ile 35 bin YTL arasında değişiyor. Bir franchise bu işten aylık ortalama 15 bin YTL ciro elde edebiliyor.

GÜNÜMÜZDE ARTIK TÜM GIDALARIN DAHA SAĞLIKLI OLANINI ARAYAN, BESLENME KONUSUNDA DAHA BİLİNÇLİ TÜKETİCİLERİN HAKİM OLDUĞU BİR PAZAR SÖZ KONUSU. Değişen tercihler için tamamen doğal ve taze ürünlerin her konseptte sunulduğunu görüyoruz. Bu alanda kurulan juice barlar (meyve barlar) ise tüm dünyada son 30 yıldır hızlı bir büyüme içinde.

Örneğin 5 binden fazla juice barın faaliyet yürüttüğü ABD’de pazarın toplam hacmi, 1.6 milyar dolara ulaşıyor. 2002-2007 arasında her yıl ortalama yüzde 30 büyüyen pazar, rakamlardan da anlaşılacağı gibi gelecek vaat ediyor. Türkiye’de de yeni bir konsept sayılabilecek juice barlar, bu anlamda girişimcilere de yeni bir iş fırsatı sunuyor.

İzmir merkezli Juiceplanet de bu markalardan biri. 25 adet farklı alternatifin sunulduğu Juiceplanet’da meyve kokteylleri, detox, antistress gibi rahatlatıcı kanşımları bulmak mümkün. Bunun dışında yiyecek türünde salata, soğuk sandviç, mevveli keklerle de konsept tamamlanıyor. Tüm ürünler müşterinin önünde taze meyve ve sebzelerden hazırlanarak yapılıyor. İçeceklerde katkı maddesi, konsantre meyve suyu kullanılmıyor.

Bu markanın yaratıcısı olan isim ise Ramazan Demir. Uluslararası üst düzey yöneticilik yapan Demir, kendi işini kurmaya karar vermesiyle yeni iş sahaları aramaya başlar. Yurt dışı seyahatlerinde juice barların önündeki kuyrukları görür. Bu içeceklerin tadını beğenen Demir, bu konsepti Türkiye’de de oluşturmak için yaklaşık üç aylık bir hazırlık döneminden sonra ilk juice barı, İzmir’de açar. Demir’in ilk konsepti İzmir’de kurmasında İzmirli olması ve İstanbul’daki kaos ortamın ilk adım için yarattığı tedirginlik etkili olur.

15 bin ile 35 bin YTL arasında

Şu an İzmir ana merkez olmak üzere, Antalya ve Bodrum’da franchise’ları bulunan şirket, tüm Türkiye’ye franchising modeliyle yayılmayı hedefliyor. Juiceplanet için franchising vermeye başlayacaklarını söyleyen Demir, “Daha çok bu işi seven ve bu konsepti yaşam biçimi olarak benimseyen girişimcilerle ilerlemeyi tercih ediyoruz” diyor.

Franchise adayı, üç ayn paket hizmeti alabiliyor. İlk paket, standart franchise alimini kapsıyor. Bu pakette girişimciye; mimari kurulum, görsel uygulamalar, makine ekipman tedarikinin tümü ve konseptin eğitimi sağlanıyor. Bunun için 30 bin ile 35 bin YTL yatırım maliyeti gerekiyor. İkinci pakette girişimci, şirketten mobil stantlan alabiliyor. Bu konseptte Juiceplanet girişimciye hazır stand, konsept ve menü uygulama desteği veriyor. Bu işin maliyeti ise 15 bin YTL olarak ifade ediliyor.

Son paket ise mevcut işletmelerle yapılan konsept ve marka işbirliklerini kapsıyor. Rakamlar bölgeye ve alan ölçüsüne göre değişiyor.

En kârlı işletmeler arasında

Juice bar için uygun noktalar, alışveriş merkezlerinin yanı sıra caddeler de olabilir. Demir, özellikle potansiyel caddelerde halihazır işletmelerle işbirliği çalışmalarına başladıklarını söylüyor. Kurulum sürecinde her detay Juiceplanet tarafından gerçekleştiriliyor. Avrıca. loeolu bardak, tabak, kapak gibi malzemeleri de yine şirket tedarik ediyor.

Ciro, işletmenin bulunduğu alana ve sezona göre değişiklik gösteriyor. Demir, bir franchise’ın aylık ortalama 15 bin YTTden daha az ciro elde etmeyeceğini söylüyor. Demir, juice bar konseptinin en kârlı gıda işlerinden biri olduğunu belirterek, “Çünkü ana maddesi meyve ve sebze olduğu için çok uygun fiyata ana madde tedarik edilebiliyor. Buna bağlı olarak da karlılığı yüksek bir iş alanı olduğunu kesinlikle belirtebiliriz” diyor.

İşin aynası

Uygun yer: İstanbul başta olmak üzere İzmir, Ankara ve yazlık mekânlar.
İlk sermaye: Üç farklı paket sunuluyor. 15 bin ile 35 bin YTL arasında değişiyor.
Gerekli nitelikler: Bu konsepti yaşam biçimi olarak kabul eden, işini geliştirmeyi ve araştırmayı seven girişimciler tercih ediliyor.
Ciro hedefi: Aylık ortalama 15 bin YTL ciro hedefleniyor.

Başvuru için: 0.232.386 46 41

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu