Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Tek Bir Jetonla Kurulabilen Modüler Mobilya Serisi

Tek Bir Jetonla Kurulabilen Modüler Mobilya Serisi

Japon tasarım şirketi Nendo, aletlerin yerine tek bir jetonla kurulabilen modüler mobilya serisi üretti.

Ikea gibi firmalar, kolay birleştirilebilir ürünleriyle ün kazandılar. Fakat bu birleştirme işlemi herkes için o kadar da kolay olmayabiliyor. Bunun farkında olan Japon tasarım şirketi Nendo, aletlerin yerine tek bir jetonla kurulabilen modüler mobilya serisi üretti.

ofonBüro malzemeleri satan Kokuyo mağazası için geliştirilen bu mobilya, hızlı gelişen işverenler ya da esnek iş düzenine sahip küçük şirketler için üretilmişti. Her bir parça basıldığı zaman ortaya çıkan plastik butona sahip ve bir jeton sayesinde, her bir parçanın ek yerleri bükülebiliyor. Ek yerler birbirne bağlandığı zaman, bu bağlantıyı sabitlemek için, plastik tuş geri itiliyor. Bu sistem, kullanıcıların, hangi aleti kullanacaklarına karar verme stresini yaşamadan parçaları kolayca bir araya getirmesini ya da birbirinden ayırmasını sağlıyor. Eğer mobilya, bir araya getirilmek için biraz doğaçlama gerektiriyorsa, bu kolayca ve hızlıca yapılabiliyor. Tüm bunlara ek olarak, her bir parça, bir diğer parçanın yerine kullanılabiliyor. Örneğin, zemin parkeleri, rezeli kapılara ve etajerler, masa ayağı olarak kullanılabiliyor.

Jeton bazlı birleştime mekanizması, kullanıcıların, mobilya serisinin modüler doğasını bir avantaja çevirmelerini sağlıyor. Şu anlık sadece tek seferlik birleştirme işlemine izin vermesine rağmen, ev sahiplerinin bu sistem ile birlikte, mobilya işlerini ne kadar kolay ve kısa sürede halletiklerini görmek çok da zor birşey değil.

Website: www.nendo.jp

www.myfikirler.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir