İş Fikirleri ve İş Kurmak

Teknolojik Girişim Projeleri

Yalıtım için polyester-fıber malzeme
İsrailli bir KOBİ, ısı ve ses yalıtımına ihtiyaç duyan tüm endüstriler için polyester bazlı fiber alaşımlar geliştirmiş. Çevre dostu bu malzemelerin piyasadaki mevcutlarla karşılaştırıldığında çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor.

Örneğin, yüksek ateşe dayanıklı ve düşük maliyetli. İsrailli firma, söz konusu malzemeleri Türkiye pazarına sunabilecek partner arayışında.
Referans numarası: 11 İL 80ER 3NNJ

Uluslararası çay fuarı için partner aranıyor
Belçikalı bir organizasyon firması, uluslararası çay fuarı düzenleyecek. Fuar, dünyanın dört bir tarafından çayla ilgilenen uzmanları, üreticileri, profesyonelleri ve alıcıları bir araya getirecek. Belçikalı firma, bu organizasyonuyla ilgili çalışabilecek, çay konusunda uzmanlaşmış partnerler arıyor.
Referans numarası: 20120112008

Güneş panelinde maliyet düşüren teknoloji
AlmanyalI bir KOBİ, güneş enerjisi kollektörleri için dokulu yüzeylere bile kaplamaya imkan sağlayan yüksek selektifli bir kaplama geliştirmiş. Bu teknolojinin düşük maliyetli ve düşük enerji tüketimi gibi avantajlı yönleri var. Söz konusu teknoloji, güneş paneli üretiminde kullanılmaya uygun.

Alman firma, Türkiye’de benzer alanlarda faaliyet gösteren firmalarla distribütörlük anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 DE 0855 3NH9

Plastik boru distribütörü aranıyor
Kablo olukları, drenaj sistemleri ve benzeri uygulamalar için plastik boru üreten Alman firma, Türkiye pazarına girmek istiyor. Şirket, bu doğrultuda distribütörlük anlaşması yapmak istiyor. Almanlar, bu doğrultuda benzer alanlarda çalışan firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 20120105012

çevre güvenlik sistemleri
Elektrikli çevre güvenlik sistemleri konusunda uzmanlaşmış isveçli bir firma, ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. Firma, çevre güvenliği üzerine iş ağı ve deneyime sahip bir partner arayışı içinde, isveçli firmanın ürünleri birçok farklı alana entegre edilebilecek durumda.
Referans numarası: 20120111012

Aydınlatma sistemleri
1975 yılından bu yana aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren bir İtalyan şirketi, yenilikçi ürünler geliştirmiş. Bu ürünleri Türkiye pazarına da sunmaya hazırlanan Italyan şirketi, partner arıyor. İtalyan firmanın ürünleri arasında özellikle dekoratif aydınlatma sistemleri dikkat çekiyor.
Referans numarası: 20120124045

Enerji yönetimi için yenilikçi yazılım
Almanya’da faaliyet gösteren bir firma, enerji kullanımının Online takibi, yönetimi ve denetimi için yenilikçi bir yazılım geliştirmiş. Söz konusu yazılım sayesinde enerji tüketiminin nasıl azaltılacağı, etkinliğinin nasıl artırılacağı gibi konularda bilgi elde ediliyor. Alman firma, söz konusu yazılımı kullanmak isteyen şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor. Referans numarası: 12 DE 1695 3020

Hırvatistan’dan işbirliği teklifi
Anahtar teslimi ekolojik prefabrike ev üreten bir Hırvat şirketi, Türkiye’de işbirliği yapabileceği firmalar arıyor. Hırvatlar, bu evlerin Türkiye’de satışını ve aynı zamanda kurulumunu yapabilecek kapasiteye sahip şirketlerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 0120129004

Sunum için online işbirliği platformu
Londra merkezli bir firma, karşılıklı konuşma, karar verme ve sunum için online işbirliği platformu geliştirmiş, internet üzerindeki uygulamalarda kullanılacak bu platformun ürün sunumundan sanal tur oluşturmaya, halk müzakeresinden elektronik öğrenmeye (e-learning) birçok farklı alanda uygulama imkanı bulunuyor. Firma, lisans anlaşması yapmak istiyor.
Referans numarası: 11GB 4406 3NE8

Teknoloji tabanlı ürün tasarımı
Iskoçya’da faaliyet gösteren bir firma, tüketici ürünleri, medikal aletler ve bilimsel cihazlar alanlarında uzmanlaşmış. Iskoç firma, bu alanlardaki tasarım ve ürün geliştirmeyle ilgili deneyim ve yeteneğini başka şirketlerle paylaşmak istiyor. Bu doğrultuda teknik destekli ticari anlaşmalar yapılacak.
Referans numarası: 12 GB 46P4 301D

Daha fazla bilgi için EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150 Faks: 0232 374 42 89 ilgili kişiler: Tutku Asarkaya (işbirliği teklifleri),tutku.asarkaya@ebiltem.ege.edu.tr Çağatay çalı (Yeni teknolojiler), cagatay.cali@ebiltem.ege.edu.tr Web: www.ebicege.org.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.

ERSAN ÇIPLAK

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu