Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Telefonlara SMS İle Gönderilen Reklamlar Engelleniyor

Telefonlara SMS İle Gönderilen Reklamlar EngelleniyorTBMM Sanayi Ticaret Komisyonunda yarın görüşülecek olan Elektronik Haberleşme Kanun tasarısı ile, kullanıcılara önceden izin almadan, SMS ve e-posta atılamayacak. Bu tür faaliyetler için kişiden yazılı ya da elektronik ortamda onay olacak. Alıcılar bu iletileri hiçbir gerekçe göstermeden ret hakkına da sahip olacak.
Basında “Telefonlara SMS ya da sesli mesaj ile gönderilen reklamlar engelleniyor” şeklinde yankı bulan bu haberlerde yasaya uymayanlara, bin liradan 10 bin liraya kadar ceza verileceği söyleniyor.

Yasa yürürlüğe girerse otomatik arama makineleri, fakslar, elektronik posta, kısa mesaj gibi yöntemlerle, pazarlama ya da siyasi propaganda gibi istek dışı haberleşme yapılamayacak.

Tasarının gerekçesinde “Dünyada istek dışı haberleşme konusunda; alıcının ilk e-postadan sonra reddetme hakkı olan ‘opt-out’ ve elektronik iletilerin ilkinde dahi önceden izin alma şartı getiren ve ‘opt-in’ sistemi olarak adlandırılan iki farklı düzenleme bulunmaktadır. Türkiye’de önceden izin alma yöntemi getirilmektedir.” deniyor.

  Reklamlarda Promosyonun EtkileriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir