Anasayfa / İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği / Ticaret, Ortaklık, İş Birliği, Girişimci Fikirler

Ticaret, Ortaklık, İş Birliği, Girişimci FikirlerRaylardaki nemi gideren teknoloji
İsveç’te bir şirket, demiryolu hattı üzerindeki nemi gideren yenilikçi bir teknoloji geliştirmiş. Bu teknolojinin benzerlerine göre oldukça önemli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, raylardaki teker izinin zamanla oluşturduğu şekil bozukluklarının önüne geçiyor. Daha da önemlisi trenin raydan çıkmasını engelliyor, isveçli şirket, teknik ya da ticari işbirliğiyle ilgilenen firmalar görüşmek istiyor.
Referans numarası: 11SE 67CC 3KBM

Jeneratör ürettirecek
Almanya’da temiz enerji konusunda faaliyet gösteren bir KOBİ yüksek performanslı, havayla sogutulabilen, eş zamanlı veya eş zamansız bir şekilde çalışabilen jeneratör üreticisi arıyor. Yaklaşık 60 yıldır söz konusu sektörde faaliyet gösteren firma, aynı zamanda gemi yapımı ve mekanik mühendislik (rüzgâr tribünleri, biokütle-gazhidroelektrik santraller) hizmetleri de veriyor. Referans numarası: 20120619044

Ortak yatırım yapacak
Polonya’dan bir firma, özellikle tarımsal endüstriye yönelik metal işlemeleri, makine ve makine parçaları üretimi konusunda uzmanlaşmış. Şirket, metal kesim (CNC frezeleme ve döndürme), metal şekillendirme (CNC bükme ve dalgalandırma), lazer kesimler ve kaynaklama makinelerini üreten firmalarla karşılıklı üretim anlaşmaları yapmak istiyor.
Referans numarası: 20120817017

Türbin bıçakları için distribütör arıyor
Buhar türbin bıçakları ve gaz kompresör bıçaklarında uzmanlaşmış bir İtalyan şirketi, Türkiye’de ticari aracılar arıyor. Bu doğrultuda söz konusu ürünlerin Türkiye’de satış ve pazarlamasını yapabilecek firmalarla işbirliği yapılacak. Partnerin güç üretim sektöründe deneyimli olması bekleniyor.
Referans numarası: 20111227012

Basınçlı suyla beton kıran robot
Hidro yıkım ekipmanları konusunda faaliyet gösteren isveçli bir şirket, yüksek basınçlı su kullanarak farklı şekillerde beton kırma işlemleri yapabilen robotlar üretti. Bu robotlar, beton içindeki demir yapılara hiç zarar vermeden, istenilen şekilde beton kesimi ya da parçalama işlemi yapabiliyor, isveçli şirket, hidrolik makineler konusunda bilgisi olan ve söz konusu robotların Türkiye’de satışını yapabilecek firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 20101104013

otomasyon pazarında partner arıyor
Endüstriyel otomasyon pazarında faaliyet gösteren ve bu alanda 20 yıllık deneyime sahip olan PolonyalI bir şirket, Türk şirketlerle işbirliği yapmak istiyor. PolonyalI şirket anahtar teslim alüminyum ve çelik harmanlama hizmeti sunuyor.
Referans numarası: 20120912029

Biyo uyumlu kumaş
Faaliyetleri arasında araştırma, tasarım, üretim ve medikal ürünlerin satışı gibi birçok alan olan İrlandalI bir şirket, tıp ve estetik alanında kullanılmak üzere yeni kumaş talep ediyor. Talep edilen kumaşın biyo uyumlu ve düşük maliyetli olması isteniyor.
Referans numarası: 20100906049

Korozyon ölçümü teknolojisi
HollandalI bir şirket, korozyon (aşınma) ölçümü ve değerlendirmesi için yeni bir teknoloji geliştirmiş. HollandalIlar, bu yeni teknolojiyi kullanmak isteyen firmalarla teknik destekli ticari işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 NL 60FI3MDZ
Yüksek performanslı elektrogitar
İtalya’da müzik enstrümanları üreten bir şirket, yenilikçi bir elektrogitar geliştirmiş. Dışı karbon fiberden, iç kısmı ise maun ağacından üretilen 7 telli elektrogitar oldukça hafif ve son derece dayanıklı. Ayrıca çok iyi ses iletkenliği sağlandığı için elektrogitara yüksek performans kazandırılmış. Italyan şirket, isteğe uygun modeller de üretebiliyor. Bu elektrogitarların Türkiye’de satışını yapabilecek firmalarla işbirliği olanakları araştırılıyor. İtalyan şirket, bu doğrultuda enstrüman satışı yapan firmalarla distribütörlük anlaşması yapacak.
Referans numarası: 11 İT 52T2 3KAM

  Kuruyemiş Dükkanı Açmak

Aromatik bitkiler için yenilikçi cihaz
Bulgaristan’da Fen Bilimleri Akademisi’ne bağlı bir araştırma birimi, doğal tür ya da kültür bitkilerinin değerlendirilmesine yönelik yenilikçi bir cihaz geliştirdi. Söz konusu cihaz; aroma, renklendirici, farmasötik ve nutrasötik gibi farklı ajanların ekstraksiyonu için uygun. Üniversite, ticari anlaşmalar veya lisanslama anlaşmaları yapacak.
Referans numarası: 08 BG 0530 2RWK

Metal profil yağ akış teknolojisi
PolonyalI bir KOBİ, değişik biçimlerde metal levha ve metal profillerden yağ akışı temizleme teknolojisi arıyor. Söz konusu yöntem, metal profillerin bakımdan önce temizlenmesini ve kullanılan ayraçların işlem boyunca geri dönüşümünü sağlamalı. PolonyalI firma, metal kabin üretiyor ve metal konstrüksiyon alanında faaliyet gösteriyor.
Referans numarası: 12 PL 62AQ 3NVF

Seramik reflektör malzemeleri
Aydınlatma endüstrisi için seramik reflektör malzemelerinde uzmanlaşmış HollandalI bir firma, karıştırma odası olarak kullanılmak üzere yüzde 99.2 oranında yansıtıcılığa sahip patentli seramik malzemeler geliştirmiş. Söz konusu teknoloji, bin dereceye kadar yüksek ısı dayanıklılığına sahip ve LED’lerle entegre olmaya uygun. Ayrıca ultraviyole ışınlarına, sararmalara ve aşınmaya karşı da yüksek dirence sahip. HollandalI firma, lisans anlaşmaları ve teknik destek içeren ticari anlaşmalarla ilgilenen şirketlerle görüşmek istiyor.
Referans numarası: 11NL 60AH 3KNF

Yenilikçi izolasyon malzemeleri
Yenilikçi yapı malzemeleri üzerinde çalışan bir Ispanyol firma; izolasyon, su. geçirmezllk ve terleme özelliklerine sahip yenilikçi ürünler arıyor. Son ürün ya da firmanın ürün yelpazesinde hammadde olarak kullanılabilecek şekilde talep edilen ürünlerin yanmama özelliğine sahip olması gerekiyor.
Referans numarası: 11 ES 24D8 3KSV

Yunanlılardan tarımda ortaklık teklifi
Çeşitli tohum türleri, sebze, çim, hayvan yemi, tahıl ve bakliyat üreten Yunanlı bir firma, karşılıklı üretim ve taşeronluk faaliyetleri için işbirliği yapabileceği Türk firmalarla temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 20110322033

Yenilikçi metal cilalama teknolojisi
Kar amacı gütmeyen bir Alman araştırma enstitüsü, metal parçaların üretiminde kullanılmak üzere sıvı cilalama teknolojisi geliştirmiş. Yenilikçi bu cilalama teknolojisi çeşitli avantajlara sahip. Örneğin paslanmaz çelik, titanyum ve alaşımları ve bakır gibi birçok farklı metal için kullanılabiliyor. Aynı zamanda çevre dostu olan teknoloji, zararsız çalışma şartları sunuyor. Alman araştırma enstitüsü, makine mühendisliği alanında faaliyet gösteren firmalarla teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11DE094I3KX8

Sera tüpü üreticisi distribütör arıyor
Seralarda sulama amaçlı kullanılan mikro tüp üreten İsrailli bir şirket, Türkiye’de distribütör arıyor. Tüp üretiminde uzmanlaşmış olan bu şirket aynı zamanda medikal kullanıma yönelik tüpler de üretiyor. Şirket, IS09001:2008 kalite belgesine sahip.
Referans numarası: 20081119039

Daha fazla bilgi için

EBIC-Ege telefon: 0232 343 44 00-150
Faks: 0232 374 42 89
İlgili kişiler: Semih Erden (semih.erden@ebiltem.ege.edu.tr) Can şenyılmaz (can.senyilmaz@ebiltem.ege.edu.tr)
Web: www.ebicege.org.tr

NOT: Başvurularınızı referans numarası ile yapabilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir