Dünyadan ve Türkiyeden Güncel Haberler

TikTok ABD’de Online Alışveriş Dönemine Geçti

TikTok, ABD’de Çevrim İçi Alışveriş İmkanını Sunuyor

TikTok, Çinli sosyal medya devi, ABD’de yeni bir döneme giriş yapıyor. Uzun süren testlerin ardından, “TikTok Shop” adlı çevrim içi alışveriş özelliğini ABD’de kullanıma sunuyor. TikTok tarafından yapılan resmi açıklamada, bu özelliğin ABD’deki 150 milyonun üzerindeki kullanıcı için aktif hale getirildiği belirtildi.

“TikTok Shop” özelliği, özellikle markalar, satıcılar ve içerik oluşturuculara, doğrudan kullanıcılara ürünleri sunma fırsatı sağlayacak. Bu özellikle kullanıcıların canlı yayınlar ve video içerikleri aracılığıyla alışveriş yapmalarını mümkün kılacak.

TikTok
TikTok

Açıklamada, “TikTok Shop” ile markalar ve içerik oluşturucularının, ilgi alanlarına ve tercihlere uygun yüksek etkileşimli müşterilerle bağlantı kurma fırsatına sahip olacakları belirtildi.

TikTok Shop, Kasım 2022’den bu yana ABD’de üzerinde çalışılan bir proje olarak dikkat çekiyor. Özellikle Tayland, Vietnam, Malezya, Filipinler, Singapur ve İngiltere gibi ülkelerde önceden kullanılmıştı.

Çin merkezli ByteDance şirketi tarafından geliştirilen TikTok, güvenlik ve gizlilik endişeleriyle sık sık gündeme gelmiş, Çin ile bağlantılı olduğu ve kullanıcı verilerine erişebileceği endişesi nedeniyle ABD’de kısıtlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Birçok devlet kurumu, kamu görevlilerine tahsisli telefonlarda TikTok kullanımını yasaklamış, bazı eyaletlerde de benzer yasalar geçirilmişti.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu