İş Fikirleri ve İş Kurmak

Toplu Taşıma İçin Alternatif! İş Fikirleri

Toplu Taşıma İçin Alternatif! İş Fikirleri, Taksi-Otobüs Servisi İş Fikri, Skybus mini otobüs, ulaşım hizmeti İş Fikri

Genel Bakış:

Dünyada öylesine iş örnekleri var ki, ülkemizdeki pek çok ihtiyaca da acil çözüm olabilirler. Cab4one gibi şirketler, taksilerin boyutlarını küçülterek çevreyi korumaya çalışırken İspanya’da kurulan Skybus adlı şirket özellikle çevre dostu yaklaşımından dolayı örnek alınması hatta bolca kopyalanması dünyaya fayda getirecek türden daha üstün bir iş fikrine imza attı. Büyük şehirlerde trafiğin olumsuz etkisini de azaltabilecek bu fikrin ülkemizde de hayata geçirilmesi olumlu sonuçlar getirecektir.

Skybus mini otobüs boyutlarına yükseltilen taksilerden oluşan filosu ile gerçekten farklı bir hizmet geliştirdi. Skybus ile ulaşım hizmetini, taksi ve minibüsün karışımı olarak düşünebilirsiniz.

İhtiyaçlar:
Skybus şöförleri, yol durumuna göre en iyi rotayı belirlemek için iPad kullanmaktadır. Ayrıca kullanıcılar da mobil cihazlar aracılığıyla rezervasyon yaptırabilmekteler. Dolayısıyla iyi bir online hizmet altyapısı geliştirmişler.

Başarı İçin İpuçları:
Rezervasyonlar ulaşımın aksamaması için online olarak alınır. Rezervasyon sırasında, müşteriden bulunduğu noktanın ve gitmek istediği noktanın adresi ve kaç kişilik rezervasyon yaptırdığının bilgisi alınır. Ardından Skybus kullanıcıya en yakın Skybus durağını ve bu duraktan alınacağı saati bildirir. Müşteri duraktan alınmadan 20 dk önce, bekleyeceği durakla ilgili yer tarifi yapan, güvenlik kodu, araç numarası ve olası gecikmelerle ilgili-böylece müşteri durakta uzun süre beklemek zorunda kalmaz- bir doküman teslim alır. Müşteri diğer yolcularla birlikte seyahata başlamadan yani henüz duraktayken, güvenlik kodu istenir.

Makale : Ece Burgaz :

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu