Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Trafiğe Çözüm; Elektrikli Scooter İş Fikri

Trafiğe Çözüm; Elektrikli Scooter İş FikriKalabalık Şehirlerde Trafik Sorununa Çevre Dostu Pratik Çözüm

Hemde çevre dostu hemde çok pratik. Taşıması ve kullanımı kolay olan elektrikli scooter, hayatı kolaylaştıran iş fikirleri olarak bir numara.

Stigo, CES 2018’de ödüllendirildi; Büyük ve kalabalık şehir yaşamı için tasarlanan bu ürün taşıması kolay çok hafif ve kolaylıkla katlanabilen elektrikli scooter.

Stigo ilk bakışda bir bisiklete benzesede o bir bisiklet değil o bir elektrikli scooter. Bisiklette dengede durmak için pedal çevirirsiniz Stigoda dengede durmak için pedal çevirmenize gerek yok açıyorsunuz biniyorsunuz ve gidiyorsunuz.

Estonyalı bir şirket tarafından şehir içi trafiğe pratik ve çevre dostu çözüm olarak üretildi. Malumunuz Türkiye’nin en kalabalık ili İstanbul ve osmanbey gibi iş dünyasının yoğun bulunduğu bu bölgede 15 dakikalık yol saatlerce trafik çilesine dönebiliyor. Bavul gibi tekerlekli olarak elinizde sürükleyerek yanınızda taşıyabilirsiniz. Kolay katlanma özelliği ve hafifliği ile toplu taşıma araçlarına binebilir ofisinizde yanıbaşınıza koyarak yer kaplama derdi yaşamassınız.

Stigo çok büyük görünebilir ama sadece 13.5 kg ağırlığı ile rahatlıkla kaldırılabilir ve taşınabilir. Dar sokaklarda yada otomobillerin giremediği yollarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Trafik çilesi yanında birde otopark sorunuda çekmemek için çok idealdir.

Daha Az Karbon ve Çevreci Ürün

250 Watt’lık motoruyla saatte 25 km’ye varan bir hız yapan araç, zararlı emisyonlara kesinlikle yol açmıyor. Bunun dışında üretimi sırasında da otomobilden çok daha düşük bir enerjiye ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla otomobil yerine hem üretimde, hem de kullanımda çevre dostu bir alternatif sağlayarak karbon ayak izinizi azaltmanıza imkan veriyor.
Tasarımda en büyük öncelik ergonomiye verilmiş ve Stigo’nun pratik olduğu kadar kullanımı keyifli ve rahat bir araç olması sağlanmış. Bunun dışında Nordik tasarım yaklaşımını benimseyen araçta her detay özenle yerleştirilmiş. Fazlalığa, gereksiz süse yer verilmeden temiz hatlı, minimal ve şık bir görünüm yakalanmış.

  İş fikri üretmenin pratik yolları

Pil kapasitesine göre ayrışan iki modeli olan Stigo; zaman kazandıran, çevreyi düşünen iyi bir ulaşım alternatifi. Özellikle İstanbul gibi toplu taşımanın yetersiz veya karmaşık olduğu, metrodan otobüse, otobüsten vapura farklı farklı aktarmalar yapmak gereken, trafik ve otopark sorununa sahip şehirler için şahane bir çözüm. CES gibi önemli bir etkinlikte, hele ki ulaşım teknolojileri gibi rekabetçi bir alanda ödüllendirilmesi de Stigo’nun gerçekten büyük bir potansiyel taşıdığının göstergesi.

stigobike.com

Hızlı Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir