Reklamlar-Reklamcılık

TTNET’in Mümkünlü’ Reklam Konsepti

TTNET’in Mümkünlü’ konsepti Megabitli Safiye ile devam ediyor. TTNET Pazarlama Genel Müdür Yardıma İlker Koçak, reklam beğeni ve reklam bilinirlik skorları anlamında önemli başarılara imza attıklarını söylüyor.

TTNET’in, internet penetrasyonunu artırmak hedefi ile 2010 yılının Kasım ayında ‘Mümkünlü’ konseptini lanse ettik. Lansman stratejisini o dönemde halen 12 milyon hanede olmayan interneti tüketiciyle tanıştırmak üzerine oluşturduk. Bu stratejiyle “Mümkünlü” ismiyle sıcak, samimi ve bizden bir kasaba yaratıldı.

OYUNCULARIN KATKISI BÜYÜK

İnternet sayesinde hayatları olumlu yönde değişen insanların hikayesi kısa sürede izleyicinin dikkatini çekti ve beğenisini kazandı. Duygusal bağın ve markaya olan güvenin artmasının sebeplerinden biri de Türk Sineması’mn duayeni Şener Şen onunla birlikte yine halkın çok sevdiği bir başka başarılı oyuncu Olgun Şimşek oldu. TTNET, kampanya yüzleri arasına “Megabitli Safiye” lakabıyla Binnur Kaya’yı dâhil etti. Tüm yıl boyunca TV, sinema, web, satış noktaları, outdoor, basın ve PR araçlarıyla 360 derece desteklenen satış ve imaj kampanyaları büyük ses getirdi, hedef satış rakamlarına ulaşıldı ve Mümkünlü, 2011 yılına damgasını vurdu.

2012 yılına gelindiğinde ise Mümkünlü rüzgârı tüm hızıyla devam ediyor. TTNET olarak Türkiye’nin dört bir yanma internet ve internet teknolojileri ulaştırıldığını anlatmak adına Megabitli Safiye karakteri Türkiye’yi şehir şehir gezmeye başladı. Kampanyaya yeni bir soluk getiren bu yaklaşımda “Megabitli” karakteri Türkiye’yi geziyor ve gezdiği yerlerde o yörenin başkanları ve halkıyla karşılaştığı teknoloji ihtiyaçlarını TTNET ile karşılayıp bir sonraki görevine doğru yola çıkıyor. Bu yeni yapıda da “TTNET ile her şeyin mümkün olduğu” vurgusu pekiştiriliyor ve “Her türlü iletişim ihtiyacını karşılayan marka TTNET’tir” algısının yaratılmasıyla birlikte ürün, hizmet ve kampanyalar etkili bir şekilde anlatılıyor.

TTNET araştırmamıza dahil olduğu TV ve outdoor mecralarında zirveyi zorlayan markalardan biri olmuş. Özellikle outdoor da Tûrkcell’in hemen ardından gelip 2. sıraya oturmuş, frizim baz aldığımız TV reklamlarında da 3. sıraya yerleşerek gayet iyi bir skor aldığı gözleniyor. Markanın TV’deki durumuna biraz bakmak gerekirse-, Markanın hedef kitlesini bu kampanyayla yakaladığı görülüyor. Kadınların beğenileri söz konusu olunca sıralaması 4’e düşen TTNET erkek kitlesine gelince sıralaması bir basamak artırıp 2. sıraya yükselmiş. Araştırmada markanın kampanyayla 18-2*1 yaş arasındaki kitleye hitap ettiği sonuçları da çıkmış… Oysa kampanyanın mesajı herkesi internetle tanıştırmak olduğundan bu mesajı iletmek istediği kitleye yeteri kadar iletmemiş görünüyor.

Reklamveren: TTNET
Kreatif Ekip: İlkay Gürpınar, Volkan Karakaşoğlu
Yaratıcı Ekip: Zeynep Karakaşoğlu, Erçın Sadıkoğlu, Orkun Önal, Levent Yalgın, Çağrı Saka
Müşteri ilişkileri: Burcu kayımtu, Esra Özkan, ipek Türkili, fraşak Sarıoğlu
Stratejik Planlama: Toygun Yılmazer, Tuğyan Çelik, Nisan Panışman
Agans Prodüktör: Zeynep Gencebay
Müzik: Jingle House
Fotoğrafçı: Emre Poğru

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu