Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Turistlere Yönelik Gurme Otobüsü İş Modeli

Turistlere Yönelik Gurme Otobüsü İş ModeliTatil cenneti ülkemizde, turistlere yönelik iş fikirleri arayışında olan girişimciler, gurme otobüsü fikrini değerlendirebilir. Özellikle Türkiyenin turistik bölgelerinde bu iş sağlam bir altyapı ile çok başarılı olması hiç kaçınılmaz. Ülkemizin neredeyse tüm şehirlerinde tarihi bölgeler mevcuttur. Mardin’inden tutunda İstanbul’una kadar bir çok şehirde gezilecek görülecek yerler vardır. Değişik iş modelleri arayan restoran işletmecileri gurme otobüsü yada buna benzer başka bir iş modelini mutlaka değerlendirmelidir.

gurme yemekler

Turistler genellikle yabancı bir ülkeyi gezerken hem manzaralarını görmek hem de leziz tatlarını keşfetmek isterler. GourmetBus’ (Gurme otobüsü) de şimdi bunların ikisini birleştiriyor ve turistlere aynı anda hem lezzetleri hem de Barcelona’nın manzaralarının güzelliğini tatma fırsatını veriyor..
Julia Travel tarafından meydana getirilen çift katlı gurme otobüsü turistlere Barcelona’nın birçok meşhur yerini gösteriyor, La Rambla’danSagradaFamilia sahillerine kadar uzanan bir seyahat gerçekleştiriliyor. Her seyahat boyunca restoran görevlileri servis yapmaya ve menüleri dağıtmaya başlıyor. Elbette bunun için panorama bir manzaranın önüne araç park ediliyor. Menü oldukça lezzetli seçenekleri içermesinin yanı sıra şampanya, şarap ve bira gibi servis edilebilir içecekleri de içeriyor. Her turiste her durakta birer iPad veriliyor ve burası hakkında gerekli olan tarihi vb. bilgiler sağlanıyor. Ayrıca aracın ön ve arka kameralarına da iPad üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Tur yalnızca 3 saat sürüyor ve günde 3 defa ayrı saatlerde tur gerçekleştiriliyor. Yolcuların yemek ve seyahat için ödemeleri gereken ise 105 Euro.

Sizce de beklentileri birleştirerek müşterilere paradan daha önemli bir deneyim sağlamaktan daha başka bir iş modeli olabilir mi?

Website: www.gourmetbus.com

kaynak : www.myfikirler.com

  Eski Eşyalarınızı Satarak Para KazanmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir