İş Fikirleri ve İş Kurmak

Turizm Sektörüne Yönelik Yatırımcı Arayan Projeler

Turizm sektörüne yönelik yenlikçi projeler

Yeni bir marina kontrol sistemi, geleneksel yağmur suyu toplama sistemlerinin iki katı su depolayabilen teknoloji, orijinal plaj havluları… Turizm sektörüne yönelik bu ve benzeri projeler için yatırımcılar aranıyor…

EGE Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) bünyesinde faaliyet gösteren Ege Bilgi ve Yenilik Merkezi’ndeki (EBIC-Ege) uzmanlarla birlikte turizm sektörüne yönelik yenilikçi projeleri araştırdık. Ardından da Türkiye pazarında uygulama şansı yüksek, KOBİ’lerin ilgisini çekebilecek olanları belirledik.

Bu projelerden ilginizi çekenlerle ilgili detaylı bilgi almak için merkezi arayabilirsiniz. Ücretsiz danışmanlık hizmeti veren merkezin kapıları tüm KOBİlere açık. EBIC-Ege’ye 0232 343 44 00 numaralı telefon ya da ebicege.org.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

işte EBIC-Ege işbirliğiyle derlediğimiz ve ilginizi çekeceğini umduğumuz orijinal iş projesinin ayrıntıları…

İnovatif marina kontrol sistemi
Enformasyon teknolojileri üzerine uzmanlaşmış bir İtalyan şirketi, marinalarda sunulan hizmetlerin su, elektrik, Wi-Fi, VoIP, vvebcam gibi ödemelerini düzenleyecek inovatif bir cihaz geliştirmiş. Yenilikçi bir sistemle çalışan bu cihazın Türkiye’de satışını yürütecek firmalar aranıyor. Partner firma bu cihazın dağıtımını ve kurulumunu yapabilecek kapasiteye sahip olmalı.
Referans numarası: 20120111006

Hava temizleyici orijinal cihaz
RomanyalI bir şirket, özel ve endüstriyel alanlar için farklı boyutlarda çeşitleri olan hava temizleyici yenilikçi cihazlar geliştirmiş. Konutlarda ve endüstriyel alanlarda kullanılabilen bu cihazların benzerlerine göre çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, filtreye ihtiyaç duymadan soğuk plazmada yanma işlemiyle havadaki kirliliği tamamen ortadan kaldırabiliyor. Ayrıca virüs, mantar, küf ve haşaratları yok etme özelliğine sahip. Cihazlar, 2010 Cenova Uluslararası Keşifler Fuarı’nda altın madalyaya layık görülmüş. RomanyalI şirket, söz konusu cihazların Türkiye’de de üretimi için işbirliği yapabileceği firmalar arıyor.
Referans numarası: 11 R0 662B 3KDT

Otel odaları için yenilikçi teknoloji
Bilişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Yunanlı bir şirket, otel odalarının kontrolü için yeni bir teknoloji geliştirmiş. Otel yönetim sistemine entegre edilen bu teknolojinin maliyeti oldukça düşük. Söz konusu teknoloji sayesinde otel odasında misafirlerin kullanıma sunulan ürünlerin takibi ve eksilen ürünlerin yenilenmesi çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Yunanlı şirket, otellerle teknik destekli ticari işbirliği sözleşmeleri yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 GR 49Q13NYN

Özgün tank temizleme
isveçli bir şirket, tüm tank tiplerine uygun özgün bir tank temizleme ekipmanı geliştirmiş. Gıda, içecek, biyoyakıt, yağ, petrol ve kağıt endüstrileri için uygun olan bu yenilikçi ekipmanın benzer sistemlere göre çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Her şeyden önce çevreye negatif etkileri azaltılmış ve işçi güvenliği artırılmış. Bunların yanı sıra çalıştırma maliyetleri daha düşük.
Referans numarası: 11SE 67CJ 3KER

Yenilikçi toprak üstü kaplaması
Alternatif yeni bir toprak üstü kaplama metodu geliştiren bir Fransız şirketi, Türkiye’de bu sistemi kullanacak ya da satışını yapabilecek firmalar arıyor. Söz konusu yöntem, günlük ya da haftalık toprak üstü kaplamasında kullanılıyor. Bu yeni sistemde beyaz toz halinde bir ürün kullanılıyor. Su katılarak kullanılır hale getirilen ürün, doğrudan örtülmek istenen bölgeye uygulanıyor.
Referans numarası: 11 FR 32j3 3K8E

Gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu
Mikrobiyal koruma alanında faaliyet gösteren DanimarkalI bir firma, gıda ürünleri için kişiye özel koruyucu çözümler geliştirmiş. Danimarkalılar, gıda işleme endüstrinde faaliyet gösteren şirketlerle teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 12 DK 20B7 302N

Düşük karbon avantajıyla buz üretimi
İngiltere’de bir üniversitede, buz üretimi konusunda yeni bir teknoloji geliştirmiş. Bu yenilikçi teknoloji, klasik yöntemlere göre yüzde 30 enerji tasarrufu sağlıyor. Ayrıca daha güvenilir ve etkin bir şekilde buz kalıpları üretmeye olanak sağlıyor. Üniversite, söz konusu teknolojiyi kullanmak isteyen şirketlerle temas kurmak istiyor.
Referans numarası: 10 GB 77dz 3G JM

Orijinal plaj havlusu
Mısır’da oteller için her çeşit plaj havlusu üreten bir şirket, ürünlerini Türkiye’de pazarlayabilecek firmalarla işbirliği yapmak istiyor.
Referans numarası: 20100224024

Ekolojik su arıtma için yeni yöntem
Bir Fransız şirketi, su arıtılması için basit ekolojik yenilikçi bir yöntem geliştirmiş. Bu yöntem mevcut su minerallerini koruyor. Sudaki ağır metal, virüs, kolera gibi zararlı maddeleri süzüp çıkarabiliyor. Fransız şirketi, teknik destekli ticari anlaşmalar yapmak istiyor.
Referans numarası: 11 FR 38n0 3MY2

Yerel İsveç ürünleri için distribütörlük
Isveç orijinli şirket yerel ve bölgesel zanaatkarlar, sanatçı ve tasarımcılar tarafından yaratılan ürünler üzerine çalışıyor. Söz konusu ürünler kıyafetten gıdaya, takıdan deriye geniş bir yelpazeye sahip. İsveçli şirket, bu ürünleri Türkiye pazarına sunabilecek firmalar arıyor.
Referans numarası: 20120130018

Atık su işlem merkezi
Slovak bir firma, atık su saflaştırma konusunda yenilikçi bir cihaz geliştirmiş. Söz konusu cihazın piyasada bulunan benzerlerine göre daha düşük maliyetli olduğu belirtiliyor. Ayrıca üretimi de daha basit. Slovak firma, benzer alanlarda faaliyet gösteren şirketlerle işbirliği yapmak istiyor. Bu doğrultuda distribütörlük verilecek. Slovak firma ortak üretim konusunda da teknik işbirliği arayışında…
Referans numarası: 09 SK 69CW 3ECN

Kişiye özel ultraviyole bant
İsrailli bir şirket kişiye özel ultraviyole (UV) uyarı bantları geliştirmiş. Bu bant, güneş kreminin etkisini kaybedişini renk değişikliğiyle kullanıcıya bildiriyor. Böylece kullanıcı UV ışınlarına maruz kalmadan tekrar kendini koruma altına alabiliyor. Klinik testleri tamamlanan bu ürün piyasaya sunulmuş. İsrailli şirket Türkiye’de distribütör arıyor.
Referans numarası: 20120319013

Yenilikçi deniz veri yönetim teknolojisi
Bir İngiliz KOBl’si, merkez web tabanlı görüntüleme ve kontrol sistemine dayalı yeni bir deniz veri yönetim sistemi geliştirmiş. Bu yeni uzaktan ölçüm teknolojisi, kıyıda ya da kıyıya uzak birimler arasında gerçek zamanlı veri aktarımı imkanı sağlıyor. Söz konusu yenilikçi sistem İngiltere’de kullanılmaya başlamış. İngiliz şirket, bu teknolojiyi yerel koşullara adapte etmek adına lisans ya da teknik işbirliği arayışında.
Referans numarası: 11 GB 77dz 3LYF

Aydınlatma sistemleri
1975 yılından bu yana aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren bir İtalyan şirketi, yenilikçi ürünler geliştirmiş. Bu ürünleri Türkiye pazarına da sunmaya hazırlanan Italyan şirketi partner arıyor. İtalyan firmanın ürünleri arasında özellikle dekoratif aydınlatma sistem-I leri dikkat çekiyor.
Referans numarası: 20120124045

Yağmur suyu toplama sistemi
İngiltere’de bir şirket, konut, otel ve küçük ticari işyerlerinde kullanılmak amacıyla yağmur suyu toplayabilen yeni bir sistem geliştirmiş. Söz konusu sistem, yağmur suyunun doğrudan biriktirilip kullanılmasına olanak sağlıyor. Biriktirilen su; içme suyu, temizlik ya da sulama gibi amaçlarla kullanılabiliyor. İngiliz şirket tarafından geliştirilen bu sistemin, piyasadaki benzerlerine göre çeşitli avantajlara sahip olduğu belirtiliyor. Örneğin, geleneksel yağmur suyu toplama sistemlerinde bin 500 litrenin üstünde depolama alanına sahip tanklar kullanılıyor. Bu sistemde ise 200 ile 3 bin litre arasında değişen miktarlarda yağmur suyunu depolayabilen modüler sistemler kullanılıyor. Bu da maliyet avantajı sağlıyor.
Referans numarası: 10 GB 4407 3JQR

Özellikli mutfak bıçağı
Yaklaşık 20 yıldır profesyonel ve özel kullanım için bıçaklar üreten İsveçli bir firma, yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına sunmak istiyor. Bu doğrultuda distribütör aranıyor.
Referans numarası: 20100223044

ERSAN ÇIPLAK / PARA

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu