Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma Fırsatları

Türk Barter 50 Yeni İş Ortağı Arıyor, Barter Franchise

Türk Barter, yurt içi yapılanmasını ‘barter franchise‘ modeli ile hayata geçiriyor. ‘İşiniz ve Kazancınız Hazır’ franchising kampanyasıyla yıl sonuna kadar 50 iş ortağı hedefleniyor.

Alternatif ticaret ve finansman modeli olan barter sistemi, bugün Türkiye’de de yaygın olarak kullanılan bir sistem. İlk uygulamaları takas yöntemi olan barter sistemi, organizatör bir şirket aracılığı ile çoklu takas yöntemini geliştirdi. Barter şirketi, firmaları barter sistemini kullanmaya davet ederken arz ve talep bilgilerini alarak karşılaştırmalar yapıyor. Sistem, üye firmaların arzlarının satışı ve taleplerinin karşılanması esasında çalışıyor ve talepler için ilgili firmaları barter pazarında birlikte çalışmaya davet ediyor. Satış yaparak alacaklanan firma ihtiyaçlarını barter ortak pazarında bulunan üye firmaların satışa sundukları mallardan ve hizmetlerden karşılıyor.

Barter Bayilik

Sistemin Türkiye’de uygulanmasına öncülük eden Türk Barter ise 2011 yılında barter deneyimlerini birleştiren bir grup girişimci profesyonel iş adamı tarafından kuruldu.

Tür Barter, aynı zamanda Dünya Barter Birliğine (IRTA) bağlı uluslar arası firmalardan oluşan Ortak Pazar’ın da üyesi. Türk Barter, ülke genelinde franchise ağını genişletmeye karar verdi. Türk Barter, Türkiye’nin ticari potansiyeli yüksek il merkezlerinde yeni ekonomi barter sistemini temsil edebilecek ve ekip kurabilecek girişimcilerle iş ortaklığına gidiyor.

5 Bin 600 Üyeye Ulaştı

‘İşiniz ve Kazancınız Hazır’ franchise kampanyasıyla Türk Barter yıl sonuna kadar 50 yeni iş ortağı arıyor. Bugüne kadar toplam 550 milyon lira işlem hacmi ve 5 bin 600’ün üzerinde ticari kurumsal üyeye ulaşan Türk Barter ‘İşiniz ve Kazancınız Hazır’ adıyla bir franchising kampanyası başlattı. Yıl sonuna kadar 50 iş ortağını hedeflediklerini söyleyen Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Şimşek, uygulayacakları franchising sistemiyle ilgili olarak şu bilgileri veriyor:

“Biz, genelde hep şubeleşmeyle büyümeye çalıştık. Şubeleşmede de belli bir büyüklüğe ulaştık. Bunun yanında tüm Türkiye’yi kapsama altına alabilmek için franchise uygulamasını devreye koyduk.”

Ana mekanizma ve tüm işlemlerin yetkilendirmesi merkezden takip ediliyor. Ama işin pazarlaması, proje hazırlanması, şirketlerin sisteme kazandırılması ve barter sisteminin yoğun bir şekilde çalıştırılması konusunda tam yetki veriliyor. Bu sistemle Anadolu ile İstanbul arasında tam bir köprü kurulacağını söyleyen Şimşek, “Barter franchise’leri de Türk Barter’ın üye firmaları arasında kurduğu iletişim sistemleri ve interaktif web sitesi ile verimliliğini ve kârlılığını süratle arttırıyorlar.” diyor.

Eğitim Desteği

Bu iş için yapılması gereken ortalama yatırım miktarı 60 bin lira. Sistemi Türkiye genelinde yaygınlaşmayı hedeflediklerini belirten Şimşek, bu işe adım atacak girişimcilerin, özellikle üye olan şirketlerin barter kredisi taleplerini karşılayabilmek için güçlü bir sermaye, teknik alt yapı ticaret ve finansmanı bilen profesyonel bir ekip tarafından yönetilmesi gerektiğini ifade ediyor.

Franchise’a IT, pazarlama, CRM, halkla ilişkiler, operasyonel işlem, kredilendirme, risk yönetimi gibi alanlarda da eğitimler veriliyor.

Franchise Detayları

Uygun Yer: Sistemin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

İlk Sermaye: Yaklaşık 60 bil lira

Ciro Hedefi: Aylık işlem hacmine göre değişiyor.

Bayilerde Aranan Özellikler: Güçlü bir sermaye, teknik alt yapı, ticaret ve finansman bilgisi olan, profesyonel bir ekibe sahip girişimciler.

Başvuru: 0212 468 60 00

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu