Anasayfa / Makaleler / Türkiye’de ciddi bir veri entegrasyonu problemi var

Türkiye’de ciddi bir veri entegrasyonu problemi varTürkiye’de ciddi bir veri entegrasyonu problemi var

Son birkaç yıldır, şirketler, müşterilerini daha iyi tanıyıp kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilmek için onlarla ilgili çok sayıda bilgiyi saklamak durumunda kalıyor. Sadece tüketim alışkanlıkları değil, sosyal medyada markayla ilgili konuştuklarına kadar tüm bilgiyi saklayan şirketler için bu bilginin doğru analiz edilmesi de önemli. Satış kanallarının artmış olması bunu biraz daha zorlaştırıyor.

veri entegrasyonu problemi
Artık tüketici her şirketten, internet, şube ve genel merkezde kendisiyle ilgili bilgilerin entegre olmasını, kullanıcısını tanıyan, ona kişiselleştirilmiş kampanyalar sunan bir hale dönüşmesini bekliyor. Örneğin, bir ürünü şubeden almışken, ana merkezden birinin kendisini arayıp aynı ürünü tekrar satmaya çalışması kimsenin hoşuna gitmiyor.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de şirketlere veri ambarı çözümleri sunan Teredata’nın Türkiye genel müdürü Gamze Aydın, Türkiye’de bu anlamda ciddi bir entegrasyon problemi olduğunu söylüyor. Bir müşterinin farklı kanallarda farklı farklı görüntü ve bilgisi olduğunu söyleyen Aydın, özellikle perakende sektöründe bu anlamda gidilecek çok yol olduğunun da altını çiziyor. Müşteriyi tanımak için sadakat kartlarının daha farklı ve etkili kullanılmasının yollarının aranması gerektiğini anlatan Aydın, özellikle finans ve telekom şirketlerinin entegrasyon konusunda daha fazla çaba harcadığının üzerinde duruyor. Büyük veri konusunun son bir yıldır CEO’ların gündemine sıklıkla geldiğini de sözlerine ekleyen Aydın, operasyonel verimlilik için büyük veri çözümlerine tüm şirketlerin ihtiyaç duyacağının altını çiziyor.

  Kobi'ler İçin İç Kontrolü TanımakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir