İş Fikirleri ve İş Kurmak

Türkiye’nin Kadın Girişimcileri yarışıyor

Türkiye’nin Kadın Girişimcileri yarışıyor

Geçtiğimiz yıl tam 5 bin 600 kadm girişimcinin başvurduğu ve bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’na başvuru süreci gelen yoğun talep üzerine 20 Mart’tan 31 Mart’a kadar uzatıldı.

Bundan altı yıl önce Garanti Bankası ve Kadın Girişimciler Demeği (KAGİ-DER) ile birlikte Türkiye ekonomisinde aktif olarak rol alması gerektiğine inandığımız kadın girişimcileri, ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yanşması’yla desteklemeye başladık. Geçtiğimiz yıl tam 5 bin 600 kadın girişimcinin başvurduğu ve bu yıl 6’ncı-sını gerçekleştireceğimiz ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yanşması’na başvuru süreci gelen yoğun talep üzerine 20 Mart’tan 31 Mart’a kadar uzatıldı.

Yanşmaya, hakim ortak olduğu şirketi yılda 25 milyon TL’nin altında ciro yapan ve Türkiye’de yaşayan kadın girişimciler bizzat başvurabiliyor veya aday gösterilebiliyor. Değerlendirme sonucunda seçilen ‘Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’ne 20 bin TL, ‘Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’ye ve Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci’ye ise 15 bin TL nakit para ödülü verilecek. Adaylar, www.kadin-gi-risimciyarismasi.com adresinden ve Garanti şubelerinden alacaklan formlarla, başvuruda bulunabiliyor.

ETKİN PAZARLAMA YÖNTEMİ

‘Yanşmanın jürisi, kadın girişimcileri, risk alması ve cesaret göstermesi, istihdam yaratması, sürdürülebilir fınan-sal yapıya sahip olması, pazarlama yöntemlerini etkin kullanması ve kârlı bir bilançoya sahip olması gibi kriterlere göre değerlendiriyor.

DAHA TEDBİRLİ, DAHA CESUR

Sigorta kullanımının yaygınlaşması ve finansmana ulaşma konusunda ban-kalan tercih etme oranının yüksek çıkması sonucunda, kadın girişimcilerin tedbirli olduklarını, işlerini geliştirmek için daha da cesaredendiğini ve bu kapsamda farklı alternatifleri değerlendirdiğini ifade eden Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, şunlan söylüyor:

“Aynca, geçtiğimiz yıl 5 bin 600 kişinin başvurduğu Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması aracılığıyla, ömek başan hikayelerinin gitgide yaygınlaştığını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.” diyor.

GEÇTİĞİMİZ YILIN KAZANANLARI

Geçtiğimiz yıl yarışmaya Ankara’dan katılan Forum Mühendislik’in sahibi Zeynep Rüstemoğlu, ağırlıklı olarak erkeklerin çalıştığı savunma sanayisinde yaptığı başarılı faaliyetler sayesinde Türkiye’nin Kadın Girişimcisi’ seçildi. İstanbul’dan katılan ‘Sentromer DNA Teknolojileri’nin sahibi Pınar Akalın ise ‘Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimci’ ödülünü aldı. Gaziantep’ten 0NR Moda’nın sahibi Firdevs Serpil Karuserci ve Mardin’den ‘Murat Cercis Konağı’nın sahibi Ebru Baykara Demir ise ‘Yöresinde Fark Yaratan Kadın Girişimci’ kategorisinde ödüle layık görüldüler.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu