İş Fikirleri ve İş Kurmak

Uniqul Yüz İfadesini Tanıma Teknolojisi İş Fikri

Uniqul teknolojisi ile yüz ifadeleri kullanılarak ödeme işlemleri gerçekleştirme üzerine iş fikri girişimcilerin ilgisini çekeceği aşikar.

Geçenlerde Rusya’nın Synqera platformu hakkında yazmıştık, bu platform müşterilerin yüz ifadelerini tanıyarak onlara alışveriş için bazı indirim fırsatları sunabiliyordu, şimdi ise Uniqul teknolojisi ile yüz ifadeleri kullanılarak ödeme işlemleri gerçekleştirmek isteniyor.

yuz ifadesini tanima teknolojisi

Finlandiya’da geliştirilen tablet bazlı sistemin kullanılabilmesi için ödeme noktalarına yerleştirilmesi gerekiyor. Ödeme yerlerine ulaşıldığında ise ödeme görevlisinin kredi kartı mı yoksa nakit mi diye sormasına gerek kalmadan Uniqul ile biyometrik algılayıcılar kişinin ifadesini algılıyor. Bundan sonra müşteri istediği nakit ya da kredi kartı seçeneğini ekrandan seçerek OK butonuna basıyor. Sistem kullanıcı bilgilerinin doğrulunu tespit edebilmek için bazı askeri algoritma sınıflarından faydalanıyor. Böylece onlara işlemlerinin çok kısa bir süre içerisinde güvenle tamamlanacağına ikna edebiliyor. Bu çalışma işlemi ortalama olarak 5 saniye civarında bir süreyi bulabiliyor.

Uniqul otomatik bir pilot yazılım sayesinde kişilere evlerinden uzaklaştıkları mesafe kadar kullanım bedeli sunabiliyor. 0,99 Euro’yu sistem 1 ya da 2 kilometre içerisinde kullanım bedeli olarak alırken şehrin diğer herhangi bir yerinde bu meblağ 2,99 Euro’ya çıkıyor. Yaşadığınız şehir dışında bir yere çıktığınızda ise bu miktar 6,99 Euro olabiliyor.

İzleyeceğiniz video içerisinde Uniqul sisteminin tam olarak nasıl işlediğini görebilirsiniz.

Uniqul, sadece Synqera gibi benzer bir teknolojiyi kullanmayı hedefliyor. Size sunduğu ise sadece bir bilim kurgu filmi değil, gerçek olabilecek ve kullanıcılara güvenlik sağlayabilecek bir teknolojidir. Sizce insanları böyle koruyabilecek başka iş fikirleri de var mıdır?

ürüne ait website: www.uniqul.com

kaynak : www.myfikirler.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu