Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Üniversiteli girişimciler New York için yarışıyor

Üniversiteli girişimciler New York için yarışıyorÜniversiteli girişimciler New York için yarışıyor

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması, Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenleniyor. Bu yıl Türkiye ayağı Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Akbank’ın katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek yarışmanın başvuruları 30 Eylül 2012 tarihine kadar devam edecek.

Bu yıl İkincisi düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması için başvuruların sayısı artıyor. https://www.myfikirler.org Tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın Türkiye elemelerinde rakipleri arasından sıyrılarak birinci olacak girişimci, dünyanın dört bir yanından gençlerin katılımıyla New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek yarışmanın birincisi 200 bin dolarlık büyük ödül için yarışma hakkı kazanacak.

Türkiye elemelerinde ‘Vodafone Özel Mobil Internet Kategorisi’nde yarışacak genç girişimcileri ise birincilik ödülünün yanında, Vodafone Smart Tab 10 kazanma şansı bekliyor.

HEDEF NEW YORK’TA YARIŞMAK
Global Student Entrepreneur Awards (GSEA) tarafından tüm dünyadaki üniversiteler arasında girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl Türkiye ayağı Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Akbank’ın katkılarıyla ve Bizz Consulting işbirliğinde gerçekleşecek Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın başvuruları 30 Eylül 2012 tarihine kadar devam edecek.

En az 6 ay önce şirket kurmuş ve üniversitede okuyan genç girişimcilere kapılarını açan yarışmanın Türkiye elemelerinde birinci olan girişimci, 17 -19 Kasım tarihlerinde New York’ta gerçekleşecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek. 150 bin dolar tutannda-ki nakit, ürün ve hizmetten oluşan ödülü kazanarak parlak fikirlerini hayata geçirme şansı yakalayacak.

BÜYÜK JÜRİ DEĞERLENDİRECEK

Türkiye elemelerinde genç yarışmacıların girişimleri, aralarında iş dünyasının önde gelen aktörlerinden oluşan 13 kişilik bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Yapılacak son değerlendirme ile belirlenecek Türkiye birincisinin dışında, yarışmada ‘Sosyal Etki’, Geleceği Gören Girişimci’, ‘Mobil Internet Girişimcisi’ (Vodafone Özel Ödülü) ve ‘înovasyon’ (Akbank Özel Ödülü) olmak üzere dört kategoride ödüller verilecek.

  Özgün Teknoloji ve İş Fikirlerine 101 Milyon TL Destek

“PARLAK GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLENDİRECEĞİZ”
CENK KAAN GÜR/Akbank Genel Müdür Yardımcısı

■    GİRİŞİMCİLİK ÖNEMLİ “Farklı sektörlerde faaliyet gösteren girişimciler ekonomik büyümenin önemli bir bileşeni konumundalar. Girişimciliğin desteklenmesinin, rotasını 2023 yılına kadar dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer almaya çeviren Türkiye’nin işsizlik sorununa önemli bir çözüm olacağına inanıyoruz.

■    GENÇLERE GİRİŞİMCİ RUH Şu ana kadar girişimcilere yönelik finansman desteği, eğitim programı, yarışma gibi birçok konuda çalışmalarda bulunduk. Türkiye’nin geleceğini emanet ettiğimiz üniversite öğrencilerinin parlak girişimlerinin ödüllendirileceğiz “Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’’nda geçen sene olduğu gibi bu sene de sponsor olarak yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir