Gıda ve Restoran Bayilikleri

Vanet Bayilik Bilgileri, Vanet Bayilik Şartları

Vanet yeni bayiler arıyor

Türkiye’nin en eski et entegre tesislerinden Vanet, bayilik ağını büyütecek.

vanet bayilikSoğuk hava deposu ve frigo araçlara sahip olunması, bayilerde aranan en önemli özellik olarak ifade ediliyor.

Vanet Tesisleri, 1977 yılında Dünya Bankası Projesi olarak Van’da kuruldu. Türkiye’nin önde gelen bankaları ve Van Özel Idaresi’nin ortaklığıyla hayata geçen şirket, 1985 yılında Entegre Et Tesislerinin temelini attı ve 1988 yılında üretime başladı.

Vanet’in Van’da 24 bin metrekare kapalı alana sahip tesislerinde, büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliğinin yanında ayrıca hindi üretim çiftliği bulunuyor. Günlük 240 adet büyükbaş, bin 250 adet küçükbaş,

4 bin adet hindi kesimi ve et üretimi yapıyor. Şarküteri üretim bölümünde günlük 20 ton sucuk, salam, sosis, kavurma, jambon, pastırma çeşitleri üretiliyor. Türkiye genelinde 20 adet bayisi bulunuyor.

Bayilik yapılanması ağırlıklı Doğu ve Güneydoğu bölgesinde yoğunlaşan Vanet, Türkiye’nin tüm bölgelerine yayılmak için çalışmalarını hızlandırdı. Bölgesel avantajlara göre bayilik şartlarını oluşturan Vanet bayilik koşulları bölgelere göre değişkenlik gösterirken, her bayiden istenen standartlar arasında soğuk hava depolan ve frigo araçlara sahip olmak yer alıyor. Vanet Genel Müdürü Erdal Bölükbaş, Vanet bayilerinin yaklaşık yüzde 30 kâr marjı ile çalıştığını söylüyor.

TALEP ARTIŞI VAR

Dengeli beslenmede kişi başı yıllık kırmızı et tüketiminin yaklaşık 33 kilogram olması gerekirken, Türkiye’de 6 kilogram civarında olduğunu ifade eden Bölükbaş, etin kolay ve uygun fiyata ulaşılabilir olmasının en büyük gereksinim olduğu noktasına dikkat çekiyor. Bölükbaş, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Temel işlevi gıda üretimi olan hayvancılığın, yalnızca ev tüketimi için değil, portföyünü gıda temin ve tedariki üstüne kuran otel, restoran işletmeciliği gibi pek çok sektör için de önemli girdi kaynağı oluşturduğu ortada. Ayrıca turizm sektöründeki gelişme ile birlikte bu işletmelerin et ürünlerine yönelik talep artışlarının et sektöründe önemli etki yarattığı da bir gerçek. Bu sektöre yatırım yapan her girişimci kazanmayı garantiliyor diyebiliriz.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu