İş Fikirleri ve İş Kurmak

Vejetaryen restoranı açmak

Vejetaryen restoranlara ilgi büyük

Son yılların ilginç eğilimlerinden biri vejetaryen mutfağına sahip restoranlar kurmak. Bu moda Batıda giderek yayılıyor; iş, zincir restoranlar kurma aşamasına kadar ilerliyor. Bilindiği üzere vejetaryen beslenmenin temelinde et ve et ürünlerinin yeri yok. Ayrıca, yumurta süt gibi hayvansal besinlerin de yer almadığı alt gruplar da var. Vejetaryenlik artık günümüzde bazı toplulukların yaşam felsefelerinin bir uzantısı olarak değerlendirilmiyor. Konu tümüyle beslenmeyle ilgili olup, hayvansal besinlerden protein ve lipid almamayı içeriyor.

Bitkisel besinlere dayalı mutfaklar sayesinde süreğen hastalıklar azalıyor; başta damarlar olmak üzere mide, böbrek ve bağırsaklar düzene giriyor. Dünyanın en tanınmış vejetaryen mutfaklarının başında Hint ve Japon mutfakları geliyor. Bunlar Türkiye’de de beslenme alışkanlıklarında yer edinebilecek, hatta geleneksel Türk mutfağıyla sentez yaratılabilecek geleneksel mutfaklar. Hem sağlık hem lezzet açısından mutlaka kadın eli değmesi gereken bir iş… Özellikle sağlık açısından hayvansal besinlere diyetinde yer ayıramayan insanlar için kolay bir seçenek.

Vejetaryen beslenme eğilimi, dolayısıyla vejetaryen mutfağa yapılacak yatırım oldukça makul sınırlar içinde. Önemli olan menü sayısını artırmak ve bu alanda marka haline gelmek… Kadın girişimcilerimizin araştırıp esinlenmeleri için internette özellikle Hindistan’da kurulan yeni nesil restoranlara bir göz atmalarında yarar var. Basit gibi görünen itibarlı ve kazançlı bir iş…

Heyecan ve rizk olmadan iş kurmak sizce ne kadar doğru olabilir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu