İş Fikirleri

Webnapperon ile yaşlı insanları teknolojiye adapte etmek

Yaşlı insanlar teknolojiden bıkmış olabilir ve belki de kendilerini yeni teknoloji ile boğulmuş hissedebilirler. Bu konuda Belçika’nın meydana getirmiş olduğu CareSquare isimli çalışmayı gördük ve bu ürünün insanlara teknoloji adına daha dostça bir yaklaşım sergilediği izlenimine kapıldık. Şimdi ise yeni bir platform daha var biz buna Webnapperon diyoruz. Bu cihaz ile hedeflenen bir bilgisayar kurulumu sonucunda yaşlı insanları teknolojiye onların istedikleri şekilde adapte etmekten geçiyor.

webnapperon

Cihaz bizlere hareketli bir resim penceresi oluşturuyor. Bir bardakaltlığı kullanarak bu resim ve videolar bilgisayar ile etkileşim içerisine giriyorlar. Bardakaltlığı içerisinde bir RFID cihazı içeriyor bu cihaz da etiketlenmiş olan aile ve arkadaş belgelerinizi resim penceresine aktarıyor. Ayrıca kendi etiketlerinizi de kolayca oluşturabiliyorsunuz. Örneğin, bir yakınınız size bir tebrik ya da postcard gönderebilir, bu postcard bir blog yazısı ya da bağlantılı ile ilişkili olduğunda bunu direk olarak bu sistem ile deneyebilecek ve bağlantıya ulaşabileceksiniz. Sisteme telefon bağlantısı, Skype aramaları gibi daha birçok özellikte eklenebiliyor.Bu konuda daha fazla açıklamayı ve sistemin nasıl işlediğini video’da göreceksiniz. (Video Fransızca’dır.)

Webnapperon sizleri ve yaşlı insanları bilgisayar kontrol etmenin iyi yönlerini gösterebilir. Sizce böyle bir teknolojiyi teknolojik görünmeden elde edebileceğiniz başka iş fikirleri de var mı?

Website: www.webnapperon.com

kaynak : www.myfikirler.comEtiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu