Anasayfa / Emlak Haberleri / Yalıkavak’ta Alita Marin rüzgârı

Yalıkavak’ta Alita Marin rüzgârıBodrum Yalıkavak’ta kendi sahili olan tek proje olarak dikkat çeken Alita Marin Konaklarında yaşam başladı. Denizle iç içe bir yaşam imkanı veren proje, inşaat kalitesi ve benzersiz konumuyla dikkat çekiyor…

DÜNYA standartlarında projeler üretmek, müşterilerine doğru, hızlı ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla kumlan Alita Turizm Ya-tırımları A.Ş. tarafından yaklaşık iki yıl önce Yalıkavak’ta temeli atılan Alita Marin Konaklan projesinde yaşam başladı. Yatırımcı Atilla Karaoğlu tarafından projelendirilerek inşaatına başlanan Alita Marin Konakları, inşaat kalitesinden ödün verilmeden, Jaş sezonunun her anı değerlendirilerek inşa edildi ve sahiplerine evleri teslim edildi. Alita Marin Konaklan kısa sürede yaşayan bir site haline dönüştü.

Projenin pazarlama ve satış direktörü Ata Karaoğlu, projenin Yalıkavak Pal-marina’ya 3 dakika, Geriş Altı balıkçılarına da birkaç adımda ulaşma imkanı sağlayan bir noktada olduğunu belirtti. Çökertme Caddesi üzerinde kendine ait plaj alanı olan tek site olma özelliğiyle öne çıkan Alita Marin Konakları projesinde gözü kapalı satış yapma değil, ev sahiplerinin kendi komşularını seçmelerine dayalı bir yol izlediklerini söyleyen Karaoğlu, projeyi şu sözlerle anlattı:

EKSİKSİZ BİR PROJE
“Alita Marin Konakları toplamda 12 dönüm içerisinde imarı planlanmış bir kompleks proje. 12 dönümün 8 dönümüne Amerikalı bir tasarım şirketi tarafından yerleştirilmiş 12 evden oluşuyor. Denize sıfır diyebileceğimiz bir konumda bulunan villalarımızın tamamı deniz görüyor. İlk aşamada 15 villa olarak planladığımız projede 13 ev için ruhsat aldık, sonrasında evlerin konumlarının birbirini kesmemesi ve metrekarelerinin daha büyük olması için 12 ev için ruhsat ve proje tadilatına gittik.

Başak Yalçmkaya tarafından tasarımı yapılan evlerimiz yaklaşık 450 metrekare olarak projelendirildi. Her evimizin bahçesi, havuzu, her odasında ebeveyn banyosu, kapalı garajı, hizmetli odaları, bu odalarla iletişim için interkom bağlantıları, kapalı devre güvenlik kameraları ve 7/24 güvenlik hizmeti var. Burada huzurlu ve güvenli bir yaşam alanı yaratmayı hedefledik. Toplamda sadece 12 ev olduğunu düşünürseniz her evin yaşayanları birbirleri ile uyumlu olmalı. Bu nedenle ev sahipleri, kendilerine komşu olarak gelecekleri tanımak ve bilmek istiyorlar.”

  Mesa Çamlıpark Evleri'nde 4+1 Daireler 435 Bin TL

“HALKLA PAYLAŞILACAK”

Ata Karaoğlu, projenin sahil şeridiyle ilgili olarak ise şunları söylüyor: “Sahilimiz oldukça keskin kayalardan oluştuğu için, iki farklı üniversitenin uzmanlarının yaptıkları incelemeler sonucunda iki denize girilemez raporumuz var. O nedenle sahil şeridinde oluşturacağımız güneşlenme alanları ve iskeleler büyük önem taşıyor. Onlar sayesinde denize güvenle girilebilecek. Kaldı ki hedefimiz, her şey bitip sona geldiğinde, sahilimizi Yalıkavak halkıyla da paylaşabilmek. Zira şu anda kimse bu sahili kayalık yapısından dolayı kullanamıyor.

Özetle, ev sahiplerimizin huzurlu yaşamaları için her imkanımızı seferber ettik. Denizle iç içe bir yaşam alanı oluşturduk. Burada yaşayanların da uyumlu olmasına özen gösteriyoruz. Neticede inşaatı herkes yapar. Önemli olan içini iyi komşularla doldurmaktır.”

Projenin çok önemli bir özelliği de Yalıkavak’ın sahili olan tek sitesi olması. Ata Karaoğlu, bu sahil ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Sahilimiz için çok farklı bir projemiz var. Yaklaşık 250 metrelik bir sahil şeridine sahibiz. Bu sahil şeridinde ev sahiplerinin teknelerini bağlayabilecekleri küçük bir mendirek, sahil şeridinde güneşlenme iskeleleri ve restoran inşa etmeyi planlıyoruz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir