Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Yaratıcı İş Fikri; Kayısılı Çikolata

Yaratıcı İş Fikri; Kayısılı ÇikolataKayısılı çikolata!
ÇUKAY / MALATYA
Seyfullah Özdemir, 25 yıldır kayısı yetiştiriciliği ve ticaretini yapıyor. Özdemir, yetiştirdiği kayısıları bir kısmını kayısı tüccarlarına veriyor, bir kısmını da Şire Pazarı’nda kendine ait küçük bir dükkanda satıyor. Bu açıdan bakıldığında, memleketi Malatya’daki binlerce kayısı üreticisinden farkı yok. Ancak yaratıcılığı sayesinde fark yaratıp dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. Kayısı ve çikolatayı biraya getirerek kayısı ve kayısı çekirdekli çikolata üretmiş. Sonra da Çukay markasıyla piyasaya sürmüş.

Özdemir, “Çikolatalı kayısıyı dünyada sadece biz üretiyoruz. Patentini aldık. Ancak buna rağmen ulusal pazarda faaliyet gösteren büyük bir firma bu ürünü bizden habersiz piyasaya sunmayı denedi. Ancak patenti elimizde olduğu için engelledik” diyor.

Kayısı çikolatasının 11 çeşidi var. Parçalanmış veya bütün halde olan kayısı ve kayısı çekirdeğine zencefil, tarçın ve karanfil gibi baharatlar ekleniyor. Elde edilen bu karışımın üzeri de çikolatayla kaplanıyor. Çiğnendiğinde bütün bu karışım ağızda farklı bir tat bırakıyor.

  "Ne iş olsa yaparım" diyenlereYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir