Anasayfa / Kariyer ve İş / Yarı Zamanlı ve Dönemsel İşlerde Eleman Arayışı Arttı

Yarı Zamanlı ve Dönemsel İşlerde Eleman Arayışı ArttıYarı zamanlı işler arttı

Yenibiris.com, yarı zamanlı ve dönemsel işler alanında son dört aylık verilerini değerlendirdi. Buna göre bu alanlarda ciddi bir eleman talebi yoğunluğu gözleniyor. Yarı zamanlı ve dönemsel eleman arayışı, bir önceki kış dönemine göre yüzde 89 artmış bulunuyor.

yarizamanli islerİlanlardaki artış, deneyim kazanmak ve harçlığını çıkarmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlar için iyi haber anlamına geliyor. Ayrıca sadece boşta kalmamak için yapılan geçici bir iş olarak görmeyerek işi sahiplenenler için ileride tam zamanlı iş anlamına da gelebiliyor. Firmalar bunu göz önünde bulundurup tercihlerini kendilerini hemen bırakıp gitmeyecek adaylardan yana kullanıyor.
Bu sıralar en fazla eğitim ve mağazacılık sektörleri yarı zamanlı eleman ilanı veriyor.

Eğitimde ilk sırada yabancı dil öğretmeni arayışı ile dershaneler ve dil kursları var. İngilizce, ardından Fransızca, Almanca ve İspanyolca öne çıkıyor. Başta matematik olmak üzere, branş öğretmenleri de yarı zamanlı istihdam edilenlerden. Etüt öğretmeni, ilgili eğitime sahip üniversiteliler için uygun olan bir başka pozisyon.

Mağazacılıkta doğal olarak en çok satış tarafında bu çalışma modeli görülüyor. Sektörde son yıllarda daha fazla firma yarı zamanlı alıma sıcak bakar oldu. Diğer sektörlerin geneline bakıldığında ise satışın yanı sıra mağaza ve alışveriş merkezlerindeki tanıtım faaliyetleri için eleman aliminin arttığı görülüyor.

  Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 2014 Yılı Personel AlımıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir