İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yaz Sıcağını Serinletecek İş Fırsatları

Buz satışı

Yaz ayında buz satışı ciddi oranda artırıyor. Özellikle turizm bölgelerinde buza olan talep daha fazla. Buz satışı hem maliyeti düşük hem de kâr marjı yüksek olan bir iş modeli. Buz firmaları, bayiye soğutucu ve buz tedariği sağlıyor. Yatırım maliyeti ise 5 ile 20 bin lira arasında değişiyor. Örneğin günde 100 paket buz satışından 150 lira kazanç sağlanabiliyor. Bu alanda özellikle Antalya, İzmir, Aydın ve Manisa bölgelerinde fırsatlar bulunuyor. Foça Buz ve Uskan Buz bu konuda bayilik veren firmalar.

Dondurma

Dondurma pazarı Türkiye’de en hızlı büyüyen yatırım alanlarından biri. Türkiye’de kişi başına dondurma tüketimi yaklaşık 2.5 litre. Aslında dondurma dört mevsim yenilebilen bir yiyeceğe dönüşmüş durumda. Dolayısıyla bahar aylarından başlayarak, bu alanda yatırım yapan girişimciler her daim kazanıyor. Küçük girişimci için dondurma pastasından pay almak için en sağlıklı yol ise franchise zincirlerine dahil olmaktan geçiyor.

Örneğin Kafedo, kiosk konseptiyle franchising veriyor. Ortalama 15 metrekare alanda, 30 bin lira yatırımla bu iş modelini kurmak mümkün. Ciro hedefi ise aylık 60 bin lira. Doğa Anadolu, Marmara ve Akdeniz bölgesine öncelik veriliyor. Mado’nun yeni markası Ice Mar ise pastane ve kafe zincirlerine corner bayilik veriyor. Ürün gamı içerisinde dondurma, sütlü tatlı grupları bulunuyor. Yatırım maliyeti ise 5 bin dolar. Romma da kiosklarda dondurma konseptiyle franchising veren firmalar arasında. Soft dondurma makinesi markası Smachda, makine satın alma yöntemiyle franchising veriyor. Bu iş modelinde günlük 200 adet dondurma satışıyla aylık 6 bin lira ciro elde etmek mümkün.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu