Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Yaza Hazırlık Küçük Buz Makinesi Satmak

Yaza Hazırlık Küçük Buz Makinesi SatmakHer evde, işyerinde buzdolabı var; fabrikalarda ise endüstriyel soğutucular bulunuyor. Tüm bunlar yine de tüketicinin kalıp ve kübik buz ihtiyacına cevap vermiyor. Yaz aylarında başta turistik yöreler olmak üzere hemen her yerde buz kalplarına, buz talaşına ve buz kırıklarına ihtiyaç var.

Buz Makinesi

Başta gerçek salepten dondurma yapan; dondurma içeriğinde ‘karregenan’ gibi kıvamlaştırıcı kullanmayan yerel üreticiler bu tür buz tüketiminde önemli adreslerden biri.
Balıkçılar, manavlar hatta kasaplar da parça buz kullananlar arasında. Profesyonel buz makineleri artık büyük yatırım gerektirmeyen sıradan bir alet olmuş durumda. Piyasada onlarca çeşidi var. Özellikle Çin malı makinelerle her yönden rekabet eden yerli markalar çok kaliteli.

Sadece suya ve elektriğe ihtiyaç duyan küçüklü büyüklü makineler şamandıra sistemiyle suyu bünyesine alıyor, soğutmayı başlatan hareketli pimlere bağlı termostatlar buz oluştuğunda devreye giriyor ve sinyal vererek imalatı sonlandırıyor. Buza her türlü şekli vermek bu makineler sayesinde oldukça kolay. Yayla kültürünün baskın olduğu yörelerde dökme buz kullanmak adeta bir ihtiyaç olduğundan yapılan satış aynı zamanda anlamlı bir hizmet.

Örneğin, güney bölgelerimizde dondurma yerine tüketilen ‘karsambaç’ adıyla bilinen serinletici içeceğin ana maddesi buz. Artık bu yaylalarda buz ‘kar kuyuları’ndan değil doğrudan bu makinelerden elde ediliyor. Şantiyeler, açık mutfaklar ve kamp yerleri de iyi müşteriler arasında. Yapılacak yatırım fiyatları çok makul olan buz makinelerinin tipi ve hacmiyle sınırlı, istenen yere taşınabilen makinelerin kullanılması pratik ve kolay. Riske girmek istemeyen, sermayesi sınırlı girişimciler için uzmanlık gerektirmeyen son derece basit bir girişim.

  Eşleştirilmiş Müzik ve Yemek Servisi İş FikriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir