Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Yemek Kartları Sektörü Girişimciliğin Yeni Trendlerinden Oldu

Yemek Kartları Sektörü Girişimciliğin Yeni Trendlerinden OlduAltı ayda 10 kat büyüyecek

Uç yıl içinde 1 milyondan fazla üyeye hitap etmesi hedeflenen yemek kartları sektörü girişimciliğin yeni trendlerinden biri haline geldi. Sektöre geçen yıl giriş yapan Y Card, haziran sonuna kadar 100 bin üyeye ulaşmayı hedefliyor.

ycard

Büyük şehirlerde restoran sayısı talebe bağlı olarak gün geçtikçe artıyor. Açılan restoran sayısının artması beraberinde rekabeti de getiriyor. Bu ortamda ise hem müşteriler hem de işletmeler için sadakat kartlarına olan ihtiyaç büyüyor. Bu sektör ABD ve Avrupa ülkelerinde 1 milyondan fazla üyeye hitap ediyor. Türkiye’nin de bu rakamları en fazla üç yıl içerisinde yakalayacağı düşünülüyor.
Bu sektörün yeni oyuncularından Y Card, içerisinde HS Group’un da bulunduğu beş ortağın girişifniyle kuruldu. HS Group, 2000 yılından bu yana hizmet sektöründe faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu. Yurtdışında yaygın olarak kullanılan yemek kulübü kartlannın Türkiye’de henüz bakir bir alan olduğunu fark ederek geçtiğimiz yıl Y Card yemek kulübünü kurduklarını söyleyen Y Card Kurucu Ortağı Fehim Özden, kartın şehirde bine yakın noktada avantajlar sunduğunu belirtiyor.

Y Card’ı dünyadaki benzer yemek kulübü kartlarından ayıran en önemli özelliği, kartın satın alındığı anda, henüz kullanım yapılmadan kazandırması. Kart içerisinde bulunan ekstra fayda paketlerinde sinema biletleri, kuru temizleme, havaalanı transferi ve üyelerin evlerine özel olarak ulaştırılan doğum günü pastası gibi hizmetler bulunuyor. Böylece üyeler henüz kartı kullanmadan içerisindeki paketlerle zaten kazanmış oluyor.

HEDEF 100 BİN ÜYE

Şu an 10 binin üzerinde üyelerinin olduğunu ifade eden Özden, sisteme her ay 50’nin üzerinde işletmenin dahil olduğunu vurguluyor. Büyük şehirlerde her semtte değişik mutfak türlerinden restoranlarla anlaşması bulunan Y Card için 2014 yılının ilk yarısında ulaşılması hedeflenen üye sayısı 100 bin. Yani üye sayısının altı ayda 10 kat artması hedefleniyor.

  İki kız kardeşin girişimi

Özden, 2014 yılı sonunda Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da da yaygınlaşmayı hedeflediklerini kaydediyor. Türkiye’de insanların gelirlerinin yüzde 33 ünü yeme-içme sektörüne harcadığım belirten Özden, şöyle devam ediyor:

“Yemek kulübü kartlarının sektörde hızla büyüyeceğini düşünüyorum. Türkiye’de bu alan yeni keşfedildi ve sektöre yavaş yavaş yeni oyuncular giriyor. Biz Y Card ile hem işletmeye hem de müşterisine kazandıran bir kazanç döngüsü oluşturduk. İşletmeler, Y Card ile ne kadar müşteri kazandıklarım izleyebilecekler. Özel bir kaynak ayırmadan, hazır pazarlama etkinliği altyapısından yararlanacaklar. ”
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir