Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Yemek Tariflerinin Malzemelerini Evlere Yollayan Girişim

Yemek Tariflerinin Malzemelerini Evlere Yollayan GirişimMutfaktaki şefe yatırım geldi

Farklı yemek tariflerinin malzemelerini evlere yollayarak kısa sürede yemek pişirilmesini sağlayan PratikChef, Ayhan, Metin ve Dilek Çobanoğlu kardeşlerin girişimi. Geçtiğimiz yılın kasım ayında kurulmasına rağmen ETolıum’dan yatırım alan site, yeni yatırımlar da almayı hedefliyor.

ayham metin dilek

Günümüzde yemek pişirmek, özellikle çalışan kişiler için oldukça zahmetli bir iş. Zira uzayan mesai saatleri ya da şehrin trafiği, eve zamanında giderek keyifle yemek yapmayı neredeyse olanaksız hale getiriyor. İşte bunu gören üç kardeşin kurduğu PratikChef, her zaman dışarıdan yemek siparişi vermek istemeyen ve evinde kısa sürede pratik yemek yapmak isteyenlere hizmet veriyor.

Metin, Ayhan ve Dilek Çobanoğlu’nun girişimiyle kurulan PratikChef, Kasım 2013’te faaliyete geçti. Kurulduğu gibi ETohum’a katılan ve geçtiğimiz günlerde ETohum tarafından yüzde 10 hissesi satın alınarak daha neredeyse başlamadan melek yatırım alan PratikChef, özellikle çalışan kitleyi hedefleyen bir girişim. Bu yılın sonuna kadar günlük 100 ile 150 arasında sipariş almayı hedeflediklerini belirten Ayhan Çobanoğlu, “Yeni yatırımcılara da kapımız açık” diyor.
“HERKES BİRER ŞEFTİR”

PratikChef olarak evde yemek yapan herkesin birer şef olduğunu düşündüklerini söyleyen Ayhan Çobanoğlu, kişilerin az veya zor bulunan malzemeli yemek tariflerini yaparken bu malzemeleri kimi zaman bulamadıklarını ve doğru tarifi hazfflayamadıklannı belirtiyor. Çok sık kullanılmayan malzemelerin büyük ambalajda alınmak zorunda kalındığını ve artan malzemenin ise mutfakta saklandığını ifade eden Çobanoğlu, “Biz de bu noktadan yola çıkarak PratikChef i kurduk” diyor.

Peki bu nasıl bir sistem? Öncelikle PratikChef in internet sitesi üzerinden istediğiniz yemeği seçiyorsunuz.

Yemekler iki ile altı kişilik porsiyonlar arasında değişiyor. Siparişi verdikten sonra size gün içerisinde kargoyla tarifini seçtiğiniz yemeğin malzemeleri ulaştırılıyor.

  Anne Bebek Ürünleri Üzerine Girişim Bebeksayfasi.com

YEMEK İSRAFINA SON

Kutunun içinden malzemeler ve her adımı anlatan yemek tarifi çıkıyor. Tarife göre numaralandırılmış malzemelerle talimatlara göre yemekler 15 ile 45 dakika arasında hazırlanıyor.

Bu sistemle birçok malzemenin satın alınıp ziyan edilmesinin de önlendiğini ifade eden Çobanoğlu, şöyle devam ediyor: “Biz en kaliteli ve doğru malzemeleri bulup tedarik ediyoruz. Ürünleri tarifte kullanacağınız şekilde doğruyor veya dilimliyoruz. Malzemeleri yemekte kullanılacak şekilde özel vakum teknolojisi kullanarak paketliyoruz;’’

Tarifi paylaş kazan

Sitede hem Türk hem de dünya mutfağından tariflerin bulunduğunu söyleyen Ayhan Çobanoğlu, menülerin 10 ile 20 TL arasında değiştiğini belirtiyor. Farklı yemek tariflerini de paylaşarak çeşitleri artıracaklarını kaydeden Çobanoğlu, “Bizimle bildikleri tarifleri paylaşan kadınların tariflerini sitemizde yayınlayacağız. Bu tariflerden sipariş geldikçe onlara da elde edilen kazanç üzerinden komisyon vereceğiz” diyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir