İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yeni Fikirler, Yeni İşler

‘Yeni Fikirler, Yeni İşler’

ODTÜ, bünyesinde faaliyet gösteren ODTÜ Teknokent işbirliğiyle 2005 yılından bu yana ‘Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması’ düzenliyor. Geçtiğimiz yedi yılda organize edilen yarışmalar sonucunda 16 yeni şirket kuruldu. Yedi yıl içinde kurulan şirketlerde istihdam edilen kişi sayısı ise 55’ye ulaştı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve ODTÜ Teknokent işbirliğiyle 2005 yılından bu yana düzenlenen ‘Yeni Fikirler Yeni işler Yarışması’ teknoloji tabanlı girişimciliğin geliştirilmesi ve desteklenmesini amaçlıyor. Geçtiğimiz yedi yılda organize edilen yarışma sonucunda 16 yeni şirket kuruldu ve kurulan şirketlerde istihdam edilen kişi sayısı 55’e ulaştı.

Genç nesillere girişimciliği ve inovasyonu aşılamayı hedefleyen yarışma, ODTÜ başta olmak üzere, yenilikçi ve teknoloji tabanlı iş fikri olan üniversite öğrencilerinin fikirlerini hayata geçinneleri için uygun ortamı sağlarken, onlara başarılı iş adamları olmaları yolunda destek veriyor.

ÜÇ YIL ÜCRETSİZ OFİS

Yarışma başvuruları şubat-nisan ayları arasında almıyor. Nisan-mayıs aylarında gerçekleşen ön eleme süreci sonrası, bu aşamayı geçen projeler haziran ayında açıklanıyor. Daha sonra bu aşamaya gelen şirketlere iş planı eğitimi veriliyor, îş planı sunumları sonrasında ikinci aşama eleme yapılıyor.

Son aşamada ise kasım ayında yapılan proje sunumları sonrasında kazanan projeler açıklanıyor. Yarışmada kazanan projeler ODTÜ Teknokent’te faaliyet göstermeye hak kazanıyor.

Katılımcıların üniversite öğrencisi olması ve projeleri desteklenmeye layık görülürse tüzel kişilik oluşturmaları koşulu aranıyor. Destekçilerin sağladığı girişim sermayesi finansmanları dışında yarışmacılar ODTÜ Teknokent’te üç yıl boyunca ücretsiz ofis alanı ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanma hakkına sahip oluyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu