Anasayfa / Girişimcilik Haberleri / Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması

Yeni İş Fikirleri Proje YarışmasıDüzce İli Genç Girişimciler Kurulu ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği Yeni İş Fikirleri Proje Yarışmasına başvuran 25 kişi mülakat heyecanı yaşadı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda (DTSO) gerçekleştirilen ikinci etap elemelerinde bir açıklama yapan İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan, yeni iş fikirleri proje yarışmasının 2. etap elemelerinin yapıldığını belirterek “Genç Girişimciler Kurulu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, DTSO’ya KOSGEB’in işbirliği çerçevesinde gerçekleşiyor. Yarışmamıza Düzce etabında katılım sayısı diğer illere göre biraz daha yüksektir” dedi.
Proje için başvuran 25 kişinin müracaat ettiğini kaydeden Aksan “Yapacağımız görüşmeler sonucunda jüri üyelerinin takdiri ile bu sayıyı 5’e indirerek bir sonraki eleme turuna geçmiş olacağız. Bu yarışma 5 ilde MARKA’nın destekleri ile ortak olarak düzenlenmiştir. Yarışma sürecinde gerek üniversiteler gerek gençlerin bulunduğu her ortamda yazılı medya, internet ortamında afişlerle görsel baskılarla her türlü tanıtım yapılmıştır. Bizim açımızdan Düzce için sevindirici olan konu, girişimci sayısının memleketimizde diğer illere göre daha yoğun olarak gözlemlendiğini görmekteyiz. Bu bizleri mutlu etmektedir. İlerleyen dönemde yarışmanın sonucunu bildireceğiz” şeklinde konuştu.

7 jüri üyesinin bulunduğu mülakatta birinci çıkan projeye Genç Girişmiciler Kurulu ve Düzce Ticaret ve Odası tarafından 15 bin TL, MARKA’dan 10 bin TL, KOSGEB Girişimcilik ardından olmak üzere toplamda 125 bin TL’lik bir destek alacak.
Bu Konularda İlginizi Çekebilir

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir