Başarılı Girişimcilik

Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması

Düzce İli Genç Girişimciler Kurulu ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın ortaklaşa düzenlediği Yeni İş Fikirleri Proje Yarışmasına başvuran 25 kişi mülakat heyecanı yaşadı.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda (DTSO) gerçekleştirilen ikinci etap elemelerinde bir açıklama yapan İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan, yeni iş fikirleri proje yarışmasının 2. etap elemelerinin yapıldığını belirterek “Genç Girişimciler Kurulu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, DTSO’ya KOSGEB’in işbirliği çerçevesinde gerçekleşiyor. Yarışmamıza Düzce etabında katılım sayısı diğer illere göre biraz daha yüksektir” dedi.

Proje için başvuran 25 kişinin müracaat ettiğini kaydeden Aksan “Yapacağımız görüşmeler sonucunda jüri üyelerinin takdiri ile bu sayıyı 5’e indirerek bir sonraki eleme turuna geçmiş olacağız. Bu yarışma 5 ilde MARKA’nın destekleri ile ortak olarak düzenlenmiştir. Yarışma sürecinde gerek üniversiteler gerek gençlerin bulunduğu her ortamda yazılı medya, internet ortamında afişlerle görsel baskılarla her türlü tanıtım yapılmıştır. Bizim açımızdan Düzce için sevindirici olan konu, girişimci sayısının memleketimizde diğer illere göre daha yoğun olarak gözlemlendiğini görmekteyiz. Bu bizleri mutlu etmektedir. İlerleyen dönemde yarışmanın sonucunu bildireceğiz” şeklinde konuştu.

7 jüri üyesinin bulunduğu mülakatta birinci çıkan projeye Genç Girişmiciler Kurulu ve Düzce Ticaret ve Odası tarafından 15 bin TL, MARKA’dan 10 bin TL, KOSGEB Girişimcilik ardından olmak üzere toplamda 125 bin TL’lik bir destek alacak.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu