Başarılı Girişimcilik

Yeni İş Fikri Olanlara Henkel Innovation Challenge Yarışması

Henkel Yenilikçi Fikirleri Bekliyor

Henkel, üniversitede okuyan yetenekli gençleri ‘Henkel Innovation Challenge’a davet ediyor. Yarışmada birinciliği kazanan takım, tüm dünyada kullanabileceği 10 bin Euro değerinde bir seyahat bileti ile ödüllendirilecek.

Henkel Innovation Challenge

Henkel’in her yıl 28 ülkede aynı zamanda düzenlediği, üniversite öğrencilerine yönelik Henkel Innovation Challenge yarışmasının kayıt dönemi devam ediyor. Öğrenciler, 10 Aralık tarihine kadar yaratıcı fikirleriyle www.henkelchallenge.com sitesine kayıt yaptırabilecek. Bu yıl sekizinci kez düzenlenecek olan yarışmanın mottosu ‘creat, leam, grow’ yani ‘yarat, öğren, geliş’ şeklinde belirlenmiş durumda. Birinciliği kazanan takım tüm dünyada kullanabileceği 10 bin Euro değerinde bir seyahat bileti ile ödüllendirilecek. ikinci ve üçüncü olan takımlar da çeşitli seyahat çekleri kazanacaklar. Aynca her üç takım da Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted ile tanışma ve kendisine yenilikçi konseptlerini sunma fırsatına sahip olacak.

Türk Henkel insan Kaynakları Yöneticisi Ralph Branderhorst, yarışmayla ilgili sorularımızı şöyle yanıtladı:

Yarışmanın içeriği hakkında bilgi verir misiniz?

Yarışmamızın adı ‘Henkel Innovation Challenge’. Mottosu ise ‘create, leam, grow’ yani yarat, öğren, geliş’ şeklinde. Henkel, bu yanşma ile tüm dünyadaki öğrencileri sürdürülebilir ürünlere ve teknolojilere yönelik vizyoner fikirlerini ortaya koymaya davet ediyor. Yanşma sekiz yıldır düzenleniyor. Tüm üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, 10 Aralık tarihine kadar yaratıcı fikirleriyle www.henkelchallenge.com sitesine kaydolup iş geliştirme yöneticisi rolü üstelenebilme şansına sahip.

Yarışmanın nasıl bir formatı var?

Uluslararası yarışmaya katılabilmek için öğrencilerin iki kişilik takımlar oluşturarak, yapıştıncı teknolojileri, beauty care ya da çamaşır ve ev bakım iş birimlerinden biri için bir konsept ya-ratmalan gerekiyor. Yarışmada öğrencilerin görevi, 2050 yılma yönelik piyasa eğilimlerini ve piyasadaki zorlukları tanımlamak ve Henkel’in sürdürülebilirlik stratejisiyle uyumlu fikirler geliştirmek. Takımlar, Henkel yöneticilerinden oluşan jüriyi ikna etmeye çalışacaklar. En iyi olan takımlar, Viyana’da 2015 baharında gerçekleşecek olan uluslararası finalde yarışmaya hak kazanacaklar.

Katılım koşulları neler?

Henkel Innovation Challenge’a kendisine inanan, yeteneğine ve bilgisine güvenen tüm üniversite ve yüksek lisans öğrencileri başvurabiliyor.

Kazananlara ne gibi ödüller verilecek?

Birinciliği kazanan takım, tüm dünyada kullanabileceği 10 bin Euro değerinde bir seyahat bileti ile ödüllendirilecek. ikinci ve üçüncü takımlar da çeşitli seyahat çekleri kazanacaklar. Her üç takım da Henkel Yönetim Kurulu Başkanı Kasper Rorsted ile tanışma ve kendisine yenilikçi konseptlerini sunma fırsatına sahip olacak.

Yarışmada kazanan dikkat çekici projeler var mı?

Henkel Innovation Challenge, birbirinden yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasına olanak tanıyor. Örneğin geçen sene birinci olan Türkiye finalistinin fikri, doğa ekosis-temi içinde küçük ekosistemler yaratarak, doğayı doğal faktörlerle temizlemeyi hedefleyen ve dolayısıyla kimyasal kullanımını azaltmaya yönelik akıllı bir teknoloji fikriydi.

Kendinizi Geliştirin

Türk Henkel İnsan Kaynakları Yöneticisi Ralph Branderhorst, proje hazırlayacak gençlere şunları tavsiye ediyor: “Yarışma, öğrencilere paha biçilmez bir gelişim fırsatı sunuyor. Yaratıcı olmalarını ve sonrasında da yarışmadan keyif almalarını tavsiye ediyorum. Yarışmada finale kalarak bir mentörle çalışma fırsatı elde ederlerse olabildiğince kendilerini geliştirebilmelerini ve Henkel Innovation Challenge’a katılarak hayal ettikleri işi bulabilmeleri için daha fazla şans yaratmalarını öneriyorum.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu