İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yeni nesil girişimci şirketler aranıyor

Yeni nesil girişimci şirketler aranıyor

IBM’in danışmanlık ve networking etkinliği IBM SmartCamp Türkiye 2012 için başvurular devam ediyor. Etkinliğe, son beş yıl içinde kurulan ve dünyanın temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan, girişimcilik becerilerine sahip yeni nesil yenilikçi şirketler katılabiliyor.

IBM SmartCamp, ‘akıllı dünya’ vizyonuyla paralel iş çözümleri geliştiren başlangıç aşamasındaki girişimcileri belirlemeyi hedefleyen, bir network oluşturma ve danışmanlık etkinliği. https://www.myfikirler.org Bu program akademik çevrelere, devlet kuaımlanna, risk sermayesi sahiplerine ve topluluktaki yeni şirketlere erişerek yerel akıllı dünya ekosistemini bir araya getirmeyi hedefliyor.

2010 yılından bu yana dünyada sekiz ülkede gerçekleştirilen IBM SmartCamp Programı kapsamında, eleme sürecini geçen şirketler, bölge ve dünya finaline davet ediliyor. Önceki yıllarda sadece tek bir ülkede genel final düzenlenirken bu yıl ABD, Brezilya, Almanya ve Çin’de dört bölgesel seçme gerçekleşecek. Geçen yıl ülkemizde düzenlenen IBM SmartCamp Türkiye için 14 ülkeden 80 şirketin katıldığı danışmanlık ve networking etkinliğine bu kez sadece Türk şirketleri katılabilecek.

SON BAŞVURU 31 AĞUSTOS

Yeni kurulmuş ve dünyanın temel alanlarda karşı karşıya olduğu soaınlara çözümler sunan, güçlü girişimcilik becerileri ve motivasyonun yanında pazar potansiyelini anladıklarını ve müşteri odaklı bakışa sahip olduklarını sergileyebilen yeni nesil yenilikçi şirketler, bu etkinliğe katılmaya uygun görülüyor. IBM SmartCamp Türkiye 2012 için son başvuaı tarihi 31 Ağustos olarak belirtilirken, eylül ayında Ankara, İstanbul ve İzmir’de seçmeler düzenlenecek. Son etapta ise seçmelerin ardından 3 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek final yanşmasında beş şirket birincilik için yarışacak. Kasım ayında düzenlenecek Almanya bölge finali seçmelerine katılacak Türkiye birincisi, bölgesel seçmeleri de kazandığı taktirde Ocak 2013’te düzenlenecek dünya finaline katılma hakkı kazanacak.

3 Ekim’de düzenlenecek final günü etkinliğinde çok sayıda tanınmış Türk yatırımcı ve başarılı girişimcilerin yanı sıra mentor olarak etkinlikte yer almak üzere ülkemize gelecek isimler arasında IBM Venture Capital Şirketi Genel Müdürü ve Silicon Vadisi’nin bazı ünlü yatınmcılan da yer alıyor. Finale kalan şirketler, bu yatınmcılarla bir araya gelerek görüşme yapma imkanı da kazanacak.

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu