İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yenilenebilir Enerji Güneş Pilleri İş Fikirleri

Yenilenebilir Enerji Güneş Pilleri İş Fikirleri, Güneş Enerjisi İş Fikri, Güneş Enerjili Ev

Yenilenebilir enerji günümüzde çok daha fazla önem kazanmaya başladı. Bunu da sitemizde girişimcilerin yararlanabileceği biçimde elimizden geldiğince yayınlamaya çalışıyoruz. Yenilenebilir enerjiye önemin artmasının nedeni CO2 emisyonundan dolayı artan küresel sıcaklık, büyük balıkların rekabetten farklı ve kar marjı yüksek işlere yönelmesi, artan enerji maliyetleri gibi saymaya ve açıklamaya devam edersek bir hafta boyunca siteye bu konuyla ilgili yazı yazılması gibi bir durum ortaya çıkar.

Yenilenebilir enerji ile ilgili özellikle Avrupa ve Amerika’ da güneş pillerine yönelik yasalar düzenleniyor belirli bir süre sonra fabrikalar kendi enerjilerini üretebilir duruma gelecek hatta fazla enerji enerji yasası çerçevesinde devlete veya özel enerji şirketlerine satabilecek. Şu anda yaygın biçimde kullanılmamasının nedeni yasaların tam olarak oturmaması ve yatırım maliyetinin yüksek olması yatıyor.

Türkiye’ de durum bunun gibi henüz yasal düzenlemeler yapılmış olmamasına rağmen bazı şirketlerin önümüzdeki yılları düşünerek güneş pilleri (fotovoltaik) üzerine yatırım yaptığını biliyoruz. Bununla birlikte konu hakkında buradan bilgi alabilirsiniz.

Peki şu anda Türkiye’ de varmı? Şu anda Türkiye’ de trafik ışıklarının bir kısmı güneş enerjisiyle çalışan enerjisini depo eden ve kullanan güneş pilleriyle sağlanıyor ve bu yöne doğru hızlı bir dönüşüm olduğunu görebilirsiniz.

Bu konuda girişimcilerin detaylı araştırmalar yaparak, bu iş kolunda bizden ileride olan ülke ve şirketleri inceleyerek bazı ortak girişimlere imza atmak için başlangıç verebilirsiniz. Bunun başında güneş pillerinin Türkiye’ de üretimi ve ithalatı geliyor.

İş fikrimize tam olarak uygun bir görsel bulduk görüldüğü üzere bu müstakil ev kendi elektriğini ücretsiz bir yoldan temin ediyor ama kaçak değil

Kaynak : girisimicin.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu