İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yenilenebilir Enerji ile Çalışan Billboard (Eko-board)

İş Fikri: Yenilenebilir Enerji ile Çalışan Billboard (Eko-board)

Genel Bakış:

Ricoh adlı İngiliz ofis çözümleri şirketi, Avrupa’nın %100 yenilenebilir enerji ile çalışan ilk billboard’unu piyasaya sürdü.

Tüketici için, bir markanın çevre dostu ürünler ürettiğine dair sertifikası olması giderek önemli bir kriter haline gelirken Ricoh’un gerçekleştirdiği bu yenilik büyük dikkat çekiyor.

İhtiyaçlar:

Sürdülebilirlik prensibiyle gerçekleştirilmiş yani misyonu destekleyen türde inovasyonlar bu tür bir iş için önemli bir ihtiyaçtır. Özetle teknolojiye ve bu inovasyonu gerçekleştirecek ekibe yatırım yapmaya hazır olun.

Üzerinde 96 güneş paneli ve 5 rüzgar tribünü bulunan eko-board, Londranın kalbi olan M4 karayolu ve Heathrow havalimanı arasında konumlandırılmış. Ricoh Europe’un başkanı ve CEO’su olan Steve Saito’ya göre bilboard yalnızca Ricoh’un Doküman Hizmetleri Yönetimi’nin – doküman akışı ve iş süreçlerini düzenleyen sürdürülebilir yaklaşımları ile ilgili bir yönetim- bir reklamı değil, sürdürülebilir enerji ve çevreye verilen zararı indirgeme amaçlı inovasyonlarına bağlılıklarının da bir göstergesi.

Başarı İçin İpuçları:

Misyonunuzla herkese örnek olun!

Ricoh, çevre ile ilgili hukuki düzenlemelere uymayı değil, bu düzenlemelerden bir adım önde olmayı prensip edinmiş durumda. Öyle ki, gün içinde yeterli rüzgar ya da güneş yoksa, billboard ışıklarının yanmamasına dair uç noktalarda kurallar koymuşlar. Ricoh ilk çevresel sorumluluk örneğini, birkaç yıl önce New York’ta Times Meydanı’na yerleştirdiği billboard ile gösterdi. Ricoh’un umudu, billboardların salt varlığının çevre sorumluluğu bilincini topluma hatırlatacak bir reklam olarak işlevinin olması.

Makale : Ece Burgaz

Pilot Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu