Anasayfa / Haberler / Yıldız takvimine göre iş dünyanız!

Yıldız takvimine göre iş dünyanız!

Peki 2017 yılı sizin için nasıl bir yıl olacak? Hangi tarihleri değerlendirmeli, hangi günlerde temkinli olmalısınız? Yatırım ve girişimler açısından şansınızın yükseldiği dönemleri inceledik. İşte burcunuza ve yükselen burcunuza göre 2017’de iş hayatınız…

✓ KOÇ BURCU

2017 yılında kariyerinizde uğraş verdiğiniz işlerinizde fark edilmek, destek görmek isteyeceksiniz. Çok haklısınız ama zaman zaman dengenizi kaybedebilirsiniz. Tepkilerinizi iyi kontrol etmelisiniz. İletişime dayalı konularda, sanatsal işlerde, kreatif alanlarda, ortaklıklarda önemli kontrat ve anlaşmalar gündeme gelebilir. 8 Ocak’tan sonra iş alanlarınızda rahat bir nefes almaya başlıyorsunuz. 4 Mart-15 Nisan arasında özellikle Mart ayında risk almamaya çalışın. Riski seven bir burç olarak bu dönemde önemli bir girişimde bulunmak doğru olmayacak. Ticaretle uğraşıyorsanız 10 Nisan-3 Mayıs arasında yeni başlangıçlardan kaçının. 9 Temmuz’daki dolunay, kariyerinizde önemli kararları tetikleyecek. 10 Ekim sonrasında ise vergi, faiz, prim, sigorta alanlarınızda şans ve fırsat sizden yana.

✓ BOĞA BURCU

Satürn’ün etkisiyle ortak parasal konularda bazı daralmalar ve bazı sorunlar yaşamanız muhtemel. Bu yüzden ortaklaşa atılacak adımlarda ciddi bir borcun altına girmemelisiniz. Bir yandan da bu yıl birçok iş fırsatıyla karşı karşıyasmız. İşinizi değiştirebilir, yeni bir projeye başlayabilirsiniz. İnsan kaynakları, aracılık görevleri, iletişime, insan ilişkilerine dayalı alanlarda, mimarlık, hukuk, danışmanlık, moda, sanat, sinema, tekstil ve politikada şansınız yüksek. 4 Mart-3 Nisan arasında bazı ilişkilerinizde sıkıntılar oluşabilir. 21 Nisan-4 Mayıs arasında harcamalara dikkat. 7 Haziran’dan sonra ticari faaliyetlerinize odaklanacaksınız. Görüşmeler, anlaşmalar devrede. 5 Temmuz itibarıyla kazancınızı arttıracağınız bir döneme giriyorsunuz. 7 Ağustos’taki ay tutulması kariyerinizle ilgili kararlar gerektirebilir.

✓ İKİZLER BURCU

Bu yıl Satürn’den aldığınız etkilerle ortaklı işlerinizde yol kat edebilirsiniz. 11-20 Haziran arasında doğan ikizlerseniz, karşıt açıda bulunan Satürn yöneticilerinizle çeşitli sıkıntıları ve anlaşmazlıkları karşınıza getirebilir. Bir yandan da sizden daha olgun ve tecrübeli insanlarla iş yapmaya başlayabilirsiniz. Ocak ayında vergi, stopaj, ödemeler, banka hesaplarınız ve borçlarınıza daha fazla odaklanacaksınız. 8 Ocak’tan sonra rahat nefes alabilirsiniz. 26 Şu-bat’ta oluşan güneş tutulmasıyla beraber kariyerinizde önemli açılımlar yaşanacak. 3 Nisan-15 Nisan arasında iş ilişkilerinize dikkat edin. Eski bir mesele yeniden gündeme gelebilir. 31 Temmuz-26 Ağustos kazançlarınız yüksek. 14 Ekim-7 Kasım arası borsa yatırımları ve risk almak için uygun görünüyor. 10 Ekim’den sonra iş kapılarınız açılıyor.

✓ YENGEÇ BURCU

Bu sene emlak, arsa alım-satım işlerinizden kazancınız yüksek olabilir. Gayrimenkul yatırımına yönelebilir, çok risk içeren işleri geri plana atabilirsiniz. Sorumluluklarınızı ertelemeyin ve başkaları size dayatmadan harekete geçin. 4 Mart-3 Nisan arasında kariyerinizde bazı sıkıntılara açıksınız. İlişkilerinizi iyi yönetmeli, kendi bildiğinizi okumamalısınız. Bu yıl aşağı yukarı tüm tutulmalar para alanlarınızı te-tikliyor. 11 Şubat-21 Ağustos’taki tutulmalarla elinize para geçebilir. 7 Ağustos’taki ay tutulmasında ise ortaya bir ödemenin çıkmasıyla beraber alacak verecek dengenizi oturtmakta zorlanabilirsiniz. 26 Ağustos-20 Eylül tarihleri yatırımlarınız ve ortaklıklarınız konusunda sizi destekliyor. Çok büyük bir girişime kalkacaksınız yılın ikinci yarısı 10 Ekim ve sonrası daha kazançlı hareket edebilirsiniz.

✓ ASLAN BURCU

2017 yılında yeni fikirlerinizi başkalarının önüne koyacak, konuşma, yazma yoluyla başarılı işler yapacaksınız. Yaymcılık ve medyayla ilgili konular hayatınızı renklendirebilir. Internet ve sosyal medyayla uğraşıyorsanız, başarabilirsiniz. Sanatsal yöne ağırlık vererek, tanıtım ve pazarlamayla ilgili alanlarda açılımlarınız yüksek olabilir. Ocak ayında çözülmesi gereken sorunlara eğilebilirsiniz. 26 Şubat’ta oluşan güneş tutulması ortak parasal işlerinizde beklenmedik olayları karşınız getirebilir. Yatırımlarınız için risk almamanız gereken tarihler 4-15 Nisan arası. Bu dönemde kredi almayın ve büyük bir borcun altına girmeyin. Mayıstan sonra güneşli günler sizi bekliyor. Ağustos ayı ortaklılar açısından belirleyici olabilir. 20 Eylül-14 Ekim arasında kazançlarınız artıyor. 10 Ekim sonrası gayrimenkul fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.✓ BAŞAK BURCU

2017 yılında parasal konularda şansı yakalayabilirsiniz. Bu sene işinizde bolluk ve bereketi fazlasıyla tadacaksınız. Başlayan işlerin karşılığını alabileceğiniz bir yıl içindesiniz. Ekim ayından sonra farklı iş kolları, iş fırsatları size cazip gelebilir. Bir emlak alımı gündeme gelebilir. Ocak başı borsada yatırım yapanlar açısından biraz sıkıntılı olabilir. 10 Ocak’tan sonra sıkıntı yaşadığınız konuların geride kaldığını göreceksiniz. Parasal işlerinize 4 Mart-3 Nisan tarihleri arasında dikkat edin. Kredi almayın, bir borcun altına girmeyin, başkalarına kefil olmayın. Nisan ayında ortaklıklarınızda eski sorun ve olaylar karşınıza gelebilir. 13 Ağustos-10 Eylül arasında önemli girişimlerden ve başlangıçlardan uzak durun. 30 Eylül’den sonra girişimleriniz adına destekleniyorsunuz. 14 Ekim-7 Kasım arasında eliniz bollaşacak.

✓ TERAZİ BURCU

Bu yıl sizin yılınız sevgili Terazi ve yükselen Teraziler. Hazırlandığınız konulan devreye sokabilir, hayatınızda önemli bir dönemi başlatabilirsiniz. Planlarınız için hareketlenin, çaba harcayın, insanlara kendinizi hatırlatın ve ilişkilerinizi iyi idare edin. Satış, pazarlama, reklam, bilgisayar, ulaşım, öğrenim ve tanıtım alanlarınızda sorumlu adımlar devrede. Kararlı ve disiplinli adımlar büyük ilerlemeler sağlayabilir. Şubat ayında risk almanız gereken işlerinizde önemli açılımlar elde edebilirsiniz. Ortaklaşa işlerinizde 4 Mart-3 Nisan arasında dikkatli adımlar atmalısınız. Bazı iş ilişkilerinizde sıkıntılara açıksınız. 10 Nisan-3 Mayıs arasında iletişiminizi sıkı tutun. Bir borcun altına girmeyin. Yılın ikinci yarısında rahata ereceksiniz. Kariyerinizle ilgili adımlarınızı 31 Temmuz ve sonrasında hızlandırabilirsiniz. 7 Kasım’dan 1 Aralık’a kadar kazançlarınız yüzünüzü güldürecek.

✓ AKREP BURCU

Maddi konular sizin için bu yıl da önemli duruyor sevgili Akrepler. Maneviyatınızın güçlü olması çabuk toparlamanızı sağlayabilir. Sıkıntılarınızı 10 Ocak’tan sonra toparlayabilirsiniz. 11 Şu-bat’taki tutulma kariyerinizde önemli sonuçları karşınıza getirebilir. 26 Şubat’taki tutulma risk alanlarınızı tetikliyor, borsada yatırım yapıyorsanız bu döneme dikkat. 4-15 Nisan arasında borsa, döviz işlerinize yönelik adımlarınızda da dikkatli olmalısınız. 5-31 Temmuz arasında ortak parasal kazançlarınız artacak. Ortaklı işiniz varsa güzel gelişmeler altındasınız. Sponsorluk görüşmeleriniz, aracı kuramlarla olan bağlantılarınız hızlanabilir. Kredi almak için uygun zamanlarda olacaksınız. 21 Ağustos civarında kariyerinizde önemli açılımlar oluşacak, Ekini den sonraysa şansınızın arttığını göreceksiniz.

✓ YAY BURCU

2017 yılında yeni insanlarla tanışacak, onlarla işbirliği içinde olmak isteyecek, sosyal ortamlarınızdaki kişilerden istediğiniz destek bulacaksınız. İş anlamında değişik fırsatlar, tanışacağınız insanlar sayesinde oluşacak. Organizasyon veya etkinlik içerikli bir işle uğraşıyorsanız fırsatlar karşınıza gelebilir. Bu yıl Jüpiter’den alacağınız desteklerle kendinizi ve yaşamınızı yapılandırmaya devam ediyorsunuz. Ocak ayında parasal gelişmeleriniz yüksek. 12 Ocak-7 Şubat arasında iş görüşmeleriniz, ticari anlaşmalarınız devreye girebilir. 4 Mart-3 Nisan arasında spekülatif işlerden, risklerden kaçınmanız gerekebilir. Borsada yatırım yapıyorsanız bu tarihlerde anlık alımlardan kaçının. 21 Ağustos’tan sonraysa yabancılarla yapılacak olan ticari girişimleriniz açısından şanslı bir dönem. Daha önceden iş yaptığınız kişilerle yolunuzda ilerleyin.

✓ OĞLAK BURCU

2017 yılında kariyerinizde çok güzel şanslar yakalayacaksınız. İnsan kaynakları, aracılık görevleri, iletişim, insan ilişkilerine dayalı alanlarda, mimarlık, hukuk, danışmanlık, moda, sanat, sinema, tekstil, politikada yükselebilir, başkalarından göreceğiniz saygı ve takdiri önemseyebilirsiniz. Ocak sizin ayınız. Her tür girişim için 13 Ocak’tan sonra destekleniyorsunuz. 7 Şubat ve sonrasında para bağlantılarınız ve görüşmeleriniz hızlanıyor. 11 Şubat ve 21 Ağustos’ta gerçekleşen tutulmalarda bir borcun altına girebilir, önemli bir vergi, kredi işiyle uğraşabilirsiniz. 7 Ağustos’ta ise uğraşılarınızın karşılığını alacaksınız. 4 Mart-3 Nisan arasında emlak alım-satım, yer değiştirme gibi konulardan uzak durun. 14 Ekim-7 Kasım arası döviz, hisse senedi, repo gibi yatırım araçları kazanç sağlayabilir.

✓ KOVA BURCU

2017 gelişiminizi medya, yabancılarla yapılacak işler, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, iş seyahatleri, eğitim, deniz aşırı ülkelerle giri-şilecek ticaret, turizm sektörlerinde arttırabilirsiniz. Bolca seyahat edecek, yabancı yerlerde işlerinizi geliştirme imkanı bulacaksınız. 7 Şu-bat’tan sonra hayatınız hızlanıyor.

Önemli girişimlerinizi bu tarihten sonra yapmalısınız. 26 Şubat’ta gerçekleşen güneş tutulması para alanlarınızı tetikleye-cek, önemli açılımlar elde edebilirsiniz. 3 Nisan-15 Nisan arasında ise parasal girişimlerden uzak durun, yatırımlarınızı sağlama alın. 15-28 Nisan arasında önemli şanslar karşınıza gelebilir. 11 Şubat-21 Ağustos tarihlerinde ortak kararları devreye sokabilirsiniz. Ekim ayından sonra kariyerinizde parlayacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz.

✓ BALIK BURCU

2017 yılında başkalarının kaynaklarından en güzel şekilde faydalanabilirsiniz sevgili Balıklar. Maddi alanlarda biraz kararsız hareket etmeniz zaman zaman sizi zorlaşa bile kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarınızda fırsatlar karşınıza çıkabilir. Yılın ilk yarısında 11 Şubat tarihinde iş ve hizmet hayatınızda önemli sonuçlar karşınıza gelebilir. 26 Şubat’ta oluşan tutulma sizin hayati kararlarınızı hızlandırabilir. Bu tarih civarında önemli bir teklifle karşılaşırsanız elinizi çabuk tutun, zira 4 Mart-3 Nisan arasında para gezegeni Venüs sizin para alanlarınızda gerileyecek. Bu tarihler arasında büyük girişimlerden ve yatırımlardan kaçının. İş ve kariyerinizdeki önemli değişim ve başlangıçlarınızı 21 Ağustos’taki tutulma tetikleyecek. Daha önceden konuşulmuş işlerin peşinden gidin.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir