Gıda ve Restoran Bayilikleri

Yogolat Frozen Yoğurt, girişimciler arıyor

Yoğurt için girişimci aranıyor!

Çeşitli şekillerde sunulabilen yeni yoğurt markası Yogolat Frozen Yoğurt, girişimciler arıyor. Stand kurulabilerek yapılabilecek bu iş modeli için 45 bin TL sermaye gerekiyor. Aylık ciro hedefi ise 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.

Yogolat Frozen Yoğurt, krema kıvamlı, sade ya da meyveli sunulabilen bir ürün. Froyo A.Ş Yönetim Kuaılu Başkanı Giinberi Tuncer, yaklaşık üç yıldır yurt içi ve yurt dışında Yogolat Frozen Yoğurt markasını özellikle hotel, restoran, kafe kanalından konsinye makine ve toz satışı ile tüketiciyle buluşturuyordu. Bir yandan da Avrupa ve Amerika’daki pazar araştırmalarını, yeni iş fırsatlarını ve yükselen trendleri de takip eden Tuncer, bu ürünü artık nihai tüketiciye ulaştırmaya karar verdi.

İKİ FARKLI KONSEPT

Stand ve comer franchise konseptleri ile AVM’ler, hayvanat bahçeleri plajlar, çocuk eğlence y alanlan, sinemalar, spor merkezleri, marketler, üniversite kantinleri ve hali hazırda hizmet veren işletmelerin iç veya dış alanları gibi ziyaret oranı ve iş potansiyeli yüksek noktalar bu iş modeli için uygun alanlar olarak ifade ediliyor.

Yogolat Frozen Yogurt

İlk şubenin İstanbul Maltepe Yaylada AVM’de açıldığını ifade eden Tuncer, bu yıl 10 adet daha franchise vereceklerini belirtiyor. Önümüzdeki yıl sonunda 35 noktada olmayı planladıklarını vurgulayan Tuncer, şöyle devam ediyor:

“Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya olmak üzere pek çok ilimizden talep alıyoruz. 3-4 m2’lik standlarımızla ilerlerken bir yandan da varolan işletmeler içinde oluşturduğumuz comer franchise modelimizle çok fazla satış noktasında son tüketici ile buluşuyor olacağız.”

Yogolat stand konsepti için franchise bedeli olarak 20 bin ‘IL+KDV alınıyor. Bunun içinde Yogolat marka kullanım, ürün satış hakkı, eğitim, PR, reklam, teknik ve bilgi desteği yer alıyor. Stand ve ekipman içinse, 25 bin TL + KDV alınıyor. Stand, soğutucu ünite, Yogolat Frozen yoğurt makinesi, personel kıyafetini içeriyor. Yatırımcıdan alınan toplam bedel, 45 bin TL + KDV.

20 BİN TL CİRO HEDEFİ

Ayrıca ilk 20 yatırımcıya 180 paket Yogolat Frozen Yoğurt Tozu, bedelsiz olarak veriliyor. 180 paket bedelsiz toz da yaklaşık 10 bin porsiyon Yogolat anlamına geliyor.

Ürünün ortalama porsiyon satış fiyatı ise 4 TL. Belli bir süre için royalty alınmıyor. Franchise için aylık belirlenen ciro, giderlere göre değişiklik gösteriyor. Ancak Tuncer, hedeflenen cironun 15 bin ile 20 bin TL arasında değiştiğini söylüyor. Kâr majı ise yüzde 20 ile 25 arasında. Tuncer, franc-hise’da aradıkları özellikleri ise şöyle özetliyor:

“Öncelikle ürünümüzü ve markamızı benimseyip taşıyabilecek kültür ve vizyona sahip hedefleri olan girişimcilerle biıaıada büyümek istiyoruz. Bunun yanında sayabileceğim diğer özellikler, kendi işinin patronu olmak isteyen, gelişime açık, heyecanlı, kurallara önem veren ve uygulayıcı olan girişimciler diyebilirim.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: AVM’ler, hayvanat bahçeleri, plajlar, çocuk eğlence alanları, sinemalar, spor merkezleri, marketler, üniversite kantinleri.

İlk sermaye: 45 bin TL + KDV.

Ciro hedefi: Aylık 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yaklaşık yüzde 25.

Başvuru için: www.yogolat.com ya da 0212 361 75 13

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu