Başarılı Girişimcilik

Yolculuk Paylaşımı Uygulaması Volt, Melek Yatırım Aldı

Aynı yöne gitmek isteyen sürücülerle yolcuları buluşturan yolculuk paylaşımı uygulaması Volt, üç melek yatırımcıdan yatırım aldı. Sitenin kurucusu Ali Halabi, 2015 sonuna kadar 100 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor.

Birçoğumuz aynı iş merkezlerinde çalışıyor, aynı okula gidiyor ve aynı yerlerde oturuyoruz. Ancak bazılarımız toplu taşıma araçlarıyla giderken bazılarımız aynı yöne tek başımıza kendi aracımızla yola çıkıyoruz. Bu problemi alternatif bir ulaşım yöntemiyle çözmek amacıyla hayata geçirilen Volt, aynı yöne giden sürücülerle yolcuları buluşturuyor.

Volt, 2014 yılında üç yatırımcıdan destek aldı. İlk melek yatırım Çiçeksepeti, Bolbol ve Mizu Kurucusu Emre Aydın’dan, ikinci yatırım üç ay sonra Aslanoba Capital Yönetim Kurulu Başkanı Haşan Aslanoba’dan ve son yatınm da Pronet Kurucusu ve CEO’su Alp Saul’dan geldi.

Volt CEO’su Ali Halabi’nin kurduğu site, aslında bir ihtiyaçtan doğdu. Halabi, İstanbul’a ilk taşındığında Avrupa Konutları TEM’de oturuyor ve Bostancı’da çalışıyordu. Bu dönemde her gün 70 km yol gidip geliyor ve ayda 800 TL değerinde harcama yapıyordu. Trafikte uzun zaman geçirince analiz etme fırsatı bulan Halabi, arabasını sattı ve yolculuk paylaşım fikrini küçük çapta bizzat denemeye başladı. 2013 yılında da Volt’u kurdu.

ORTAK ARKADAŞ SEÇENEĞİ

Google Play ve App Store uygulama mağazalarından ya da thevoltapp.com üzerinden indirme linkini kullanarak ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz Volt’a Facebook profilinizle kayıt olabilirsiniz. Facebook girişi sayesinde, seyahat edeceğiniz yolcu ve sürücülerle ortak arkadaşınız olup olmadığını da görebiliyorsunuz.

Ali Halabi, güvenliği sağlamak için, bütün üyelerin telefon ve Facebook hesaplarını doğrulamanın yanı sıra topluluklara çok önem verdiklerini söylüyor. Topluluklar sayesinde aynı sitede, aynı işte, aynı okulda olduğunuz kişilerle de seyahat edebiliyorsunuz. Volt üyelerinin topluluklara katılmak için mail adres veya kimliklerini doğrulatmalan gerekiyor. Böylece güvendiğiniz ve tanışmak istediğiniz insanlarla yolculuğunuzu paylaşabiliyorsunuz.

Volt üzerinden bugüne kadar 300’ü aşkın tamamlanmış yolculuk paylaşımı olduğunu belirten Ali Halabi, toplulukları da yaygınlaştırmak için çalışmalarının bulunduğunu ifade ediyor. Bu şekilde Volt aynı okula giden öğrencileri, iş arkadaşlarım ve aynı sitede oturan komşuları bir araya getirecek.

HEDEF 100 BİN KULLANICI

2015 sonuna kadar 100 bin kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Ali Halabi, sözlerine şöyle devam ediyor: “Volt’un bu aşamasında, yolculuk paylaşım kültürünü yaygınlaştırmak istiyoruz. Bunun başarısı sonucunda gelir modelimiz kendiliğinde oluşur. İnsanlar güvenilir ve rahat bir yolculuk için Volt’a başvurdukça Volt daha da kullanışlı bir hizmet sunabilecek. Kullanıcılar opsiyonel ücretten faydalanmak isteyecekler ve yolculuk masraflarını bölüşecekler. Volt bu hizmeti sunmak için küçük bir hizmet bedeli alıyor.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu