İş Fikirleri

Yönetici kadın girişimci yetiştiriyor

Yönetici kadın girişimci yetiştiriyor

Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi’nin hayata geçirdiği ‘Kadın Girişimci Yönetici Okulu’ 200 mezun verdi. İstanbul’da eğitim gören 96 kadın girişimciye sertifikaları da sunuldu.

girisimci okuluGaranti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) işbirliğiyle düzenlenen, ücretsiz eğitim projesi Kadın Girişimci Yönetici Okulu, İstanbul etabının tamamlanmasıyla 200 mezun verdi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen törende, program kapsamında bir ay boyunca İstanbul’da eğitim gören 96 kadın girişimciye sertifikaları verildi.
Düzenlenen törene, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere ile Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve BÜYEM Yürütme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Meltem Özturan’ın yanı sıra eğitim alan kadın girişimciler katıldı.

VİZYONER KİMLİK

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere, proje kapsamında İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir’de gerçekleştirdikleri eğitimlerde, Boğaziçi Üniversitesi’nin akademisyenleri, kurumsallaşma, inovas-yon, sürdürülebilir şirket yönetimi, müşteri ilişkileri gibi çeşitli konularda, yaklaşık bir ay süren yoğun bir eğitim verdiğini ifade etti. Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr.

Meltem Özturan ise işletmelerin uzun ömürlü işletmeler haline gelebilmeleri ve kurumsallaşma yolunda doğru adım atabilmelerinin ancak stratejik yönetim felsefesi odaklı yönetim anlayışıyla gerçekleşeceğini söyledi ve şöyle devam etti: “Garanti Bankası’nın girişimiyle BÜYEM tarafından gerçekleştirilen eğitimler, kadın girişimcilerin iş geliştirme yaklaşımını şirket kültürü olarak benimsetecek, aynı zamanda kurumsal ve uzun ömürlü işletmelere dönüşmesine katkı sağlayacak.” Özturan, eğitimler kadın girişimcilerimize vizyoner bir kimlik sağlarken, katılımcıların yönetsel ve kişisel becerilerini geliştirdiğini ve bu konularda sahip oldukları bilgi düzeylerini arttırdığını ifade ediyor.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu