İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yoyokart Araç Paylaşım İş Fikri

YOYOKART İLE ARAÇ KİRALAMA

Yurtdışında oldukça yaygın olan “araç paylaşım” sistemini Türkiye’ye getiren YoYo, kullanıcılarına diledikleri zaman aradıklarında, ihtiyaçları kadar sürelerde araç kiralama imkanı sunuyor. Bir üyelik sistemiyle çalışan YoYo, araç sahibi olan ve olmayanlara makul fiyatlı ulaşım çözümleri sağlıyor. Bunu bir çeşit kısa dönemli araç kiralama hizmeti olarak görmek de mümkün…

Sistem, son model BMW 1 serisi ve MINI Cooper’ları istenirse bir saat ya da tüm gün kullanma imkanı sunuyor. Özellikle yüksek araç bedelleri, park yeri ve ücreti, vergiler ve kullanım maliyetlerinden bunalanlar, saati 19 TL’ye şehrin havalı araçlarını kullanabiliyor. Bu arada benzinin de bu tutarın içinde olduğunu belirtelim.

YoYo’nun kurucu ortaklarından Berkman Çavuşoğlu, trafikte 15 aracın daha az kullanılmasına imkan vermesi sebebiyle araç paylaşımı sisteminin trafik sorunu için de iyi bir çözüm olduğuna değiniyor. Çavuşoğlu, “Dünya ortalamasında bir araç sahibi günde ortalama 1.6 saat araç kullanıyor. Araçlar diğer 22.4 saat otoparkta duruyor. Araç paylaşımı üyeleri, araç sahibi olduğu dönemlere kıyasla yüzde 31 daha az araç kullanarak gereksiz yere uzun mesafe araç kullanmanın da önüne geçiyor” diyor.

Sistem şu anda Kanyon AVM, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Boğaziçi ve Özyeğin Üniversitesi’nde kullanılıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu