Anasayfa / Reklamlar-Reklamcılık / Y&R-Reklamevi satın almalara devam edecek mi?

Y&R-Reklamevi satın almalara devam edecek mi?Satın almalara devam edecek mi?

Y&R_reklameviY&R-Reklamevi’ni 10 yıldır yöneten ve bu yılın başında Y&R Avrupa Yürütme Kurulu üyesi olarak seçilen Arzu Ünal, C-Section ile başlattıkları farklı alanlarda genişleme stratejisiyle harekete devam edeceklerinin sinyalini verdi. Ünal “iletişimde ‘başka uzmanlık alanlarını değerlendirebilir miyiz’ diye bakıyorum. Shopper marketing bunlardan biri” diye konuşuyor.

Arçelik’ten Vodafone’a, Markafoni Grubu’ndan Burger King’e kadar pek çok markaya hizmet veren ve felsefesi “yaşayan stratejiler, yaşayan fikirler, yaşayan ajans” olan Y&R-Reklamevi, bu yıla güzel haberlerle girdi. Son 10 yıldır ajansın yönetimini üstlenen Arzu Ünal’ın bu başarılı yönetimi Y&R dünya yönetiminin de gözünden kaçmadı. Ve bu sene Ünal, Y&R Avrupa’nın Yürütme Kurulu Üyesi oldu. Geçen yıl ajansın kendisinden ciddi bir kriz yönetimi desteği aldığını söyleyen Ünal, geçen şubattan bu yana da yürütme kurulu üyesi olarak görevini sürdürdüğünü söylüyor.

YENİ ALANLARA GİRECEKLER Mİ?
Geçen yılı oldukça yoğun geçiren ve pek çok lansman kampanyasına imza atan ajans için bu yılki tek aksiyon bu da değil. Hatırlanacağı üzere şirket şubat ayında Türkiye’nin önemli dijital ajanslanndan C-Section’ı gaip bünyesine kattı. C-Section’ı kendilerinin önerdiğini söyleyen Ünal, ortak çalışabilme ve iş üretebilme becerileri olduğu için bu ajansı tercih ettiklerini anlatıyor. Türkiye’nin yatınm için önemli bir pazar konumunda olması ve 10 yıldır merkezle iyi ilişkilerinin bulunması sayesinde bu satın almanın gerçekleştiğini belirten Ünal, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Ajans, müşteri portföyü büyüdükçe müşterileriyle ilişkilerini farklı alanlara yaymalı. Dijital bizim için kritik bir alan. Başka uzmanlık alanlannda da genişleyebiliriz. Shopper Marketing bunlardan biri örneğin.” Effie 2013 ödül töreninden 4 ödülle döndüklerini de hatırlatan Ünal, “Y&R İstanbul olarak; temel gıda maddeleri kategorisinde Tikveşli ‘Efsane Lezzet’ kampanyasıyla Bronz Effie, perakende kategorisinde Markafoni ‘Markafonik Aşk’ kampanyasıyla Bronz Effie ve dayanıklı eşya kategorisinde Arçelik Relansman kampanyasıyla Gümüş Effie kazandık. Teamred olarak da; bilgi teknolojileri kategorisinde Vodafone ‘Her Şeyin Bir Kolayı Var’ kampanyasıyla Bronz Effie aldık” diye konuşuyor. Ajansın diğer bir heyecanı ise bulunduklan binanın yenilenmesi. Daha davetkar bir yer haline gelmesi için binada düzenlemeler yapılmış.

  Vasfiye Teyze de reklam yıldızı olduYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Reklam Metnini Unutun Hadi Birkaç GİF Yapalım

Reklamcılar, markalı video küpleri Tenor’un arama sonuçlarına yerleştirmek için altı basamaklı meblağları gözden çıkarıyor. Sevgililer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir