İlan, Tanıtım, Ticaret, İş Birliği

Yurtdışından 20 işbirliği teklifi

Türkiye Odaiarve Borsalar Birliği’ne (TOBB) şubat ayı içerisinde birçok farklı ülkeden işbirliği teklifi geldi. Makarnalık buğdaydan kurutulmuş balığa, bitkisel yağ fabrikası kurmak için yatırımcı arayışından Avrupa ülkelerinden gelen sarımsak talebine kadar 20 farklı işbirliği çağrısını sizler için derledik.

UKRAYNA

1- Firma Adi: Agrofirm Pole Ltd.

Adres: 14a/l Surikova St, Cherkasy city, 18028 Ukraine,
Yetkili Kişi: Paul Sivtsov Cep Tel:+380.503.303020 e-mail: pauls@agropole.com.ua; web: www.agropole.com.ua Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından, organik ve geleneksel tahıl türleri üreten ve en önemli ürünü organik glütensiz kabuksuz akdarı olan Agrofirm Pole Ltd.’nin, darı, buğday, makarnalık buğday, arpa, kolza tohumları, mercimek, bezelye, ayçiçeği tohumu, buğday, nohut, kişniş tohumları, keten tohumları, yulaf, çavdar, hardal tohumları vb. ürünlerini ülkemize de satmak istediği bildiriliyor. Şirketin tüm Avrupa’nın organik kabuksuz akdarı ürünlerinin yüzde 50’sini tedarik ettiği, Organic Standard Ltd. tarafından UA-BI0-108 organik olarak sertifikalandırıldığı ve bu yıl ayrıca kabuklu darı ile organik kepekli darı unundan organik un üretimine de başladığı belirtiliyor.

2- Firma Adi: Ukrzelenbud Ltd.

Adres: Agro farm Office: 38 Kalnishevskogo avenue, viiiage Petrykivka, Dnipropetrovsk region, 51800 Ukraine Cep Tel: +380.991.138440; e-mail: zdravlyk@ukr.net; web: www.zdravlyk.prom.ua Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından, kabuklu/kabuksuz, canlı, dondurulmuş kara salyangozu ve salyangoz mukozasından enzimler üreten Ukrzelenbud Ltd. şirketinin ürünlerini [HCDCS (Harmonized commodity description and coding system) Kodu: Clams in turtle shell or not, live, fresh, chilled, frozen -0307910000, Snails – 030760, Enzymes, other enzymes (mucus of snail) – 3507909000] ülkemize de satmak istediği bildiriliyor.

Ülkemizde yenilmemekle beraber ithal edip sonra yurtdışına ihraç etmek isteyen bazı girişimcilerin bulunabileceği düşüncesiyle ve salyangoz enzimlerini kozmetik sanayinde hammadde olarak kullanabilecek üreticiler için bu teklifin duyurulmasında yarar görüldüğü ifadesi kullanılıyor.

3- Firma Adi: INTERRYBFLOT

Adres: bld. 8, Akademika Paladina 44 str., Kiev, Ukraine, 03680 Tel: +380.44.3915153;
Faks:+380.44.3915153; e-mail: sales-krill@irf.com.ua; web: www.irf.com.ua
Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği’nden alınan bir iletide, balık ve deniz ürünleri avcılığı ve işlenmesi alanında faaliyet gösteren, konserve balık ve deniz ürünleri üretimi ve dağıtımı yapan Interrybflot şirketi’nin ürünlerini ülkemize de satmak istediği bildiriliyor. Şirketin krill etinden yapılan konserve, kaynatılmış ve dondurulmuş krill eti ve kültür balıkçılığında yem olarak kullanılan krill eti satmak İstediği belirtiliyor. Antarktika karidesi olarak da adlandırılan ‘krill’, her iki yarımküredeki okyanuslarının orta ve yüksek enlemlerinde bulunan suların yüzey katmanlarında yaşayan, planktonik kabuklulardan olup, ortalama büyüklüğü 10-65 mm ve ortalama ağırlığı 2 gram olan ve ufak karidese benzer bir deniz canlısı.

4- Firma Adi: KHOROL FACTORY FOR MÎ BABY FOOD LLC.

Adres: Poltava region., t. Horol, 17 Molodizhna str. ükraine
Yetkili Kişi: Roman Shnyrov Tel: +380.67.6345077; e-mail: export@malysh.ua; web: http://www.maiysh.ua/en/
Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından, yenidoğan ve sonrası dönem bebekler için bebek sütü, maması, püresi ve içme suyu üreten firmanın ürünlerini ihraç etmek istediği bildiriliyor. Firmanın ürünlerinin uluslararası standartlara uygun ISO 9001:2009 ve HACCP ile sertifikalandırılmış olduğu ve Ukrayna mevzuatının gerekliliklerine uygun olarak üretildiği belirtiliyor.

5- Firma Adi: Garuda – Invest Ltd.

Ehil Adres: Ukraine, 54032,9 Potemkinskaya str., Ap.4 Yetkili Kişi: Igor Mykhasko / CEO, Customer relations manager Cep Tel:+380.959.241645; e-mail: garuda.inv@gmail.com Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliği, hem yerel hem de uluslararası pazarlar için yazılım geliştirme çözümleri sunan Garuda – Invest Ltd. adlı Ukrayna firmasının sağlık, sigorta, kamu hizmetleri, finansal hizmetler, bankacılık gibi endüstrilerde kullanılan web uygulamaları, iki ve üç katmanlı sistem ve çekirdek modu ve masaüstü uygulamaları alanında özel yazılım geliştirme, yazılım geliştirme danışmanlığı, yazılım bakım ve destek, mobil uygulama geliştirme hizmetleri vermek istediğini bildiriyor.

YUNANİSTAN

6- Firma Adi: MODEL LINE

Adres: parasiyou 16 Gulcine 69100, GREECE
Yetkili Kişi: Cevat Demir Tel:+30.697.4835530; e-mail: modelshoes@hotmail.com; web: www.modelline.eu TOBB Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında her yıl düzenlenen etkinliklerden birisine Yunanistan’dan katılan iş adamı Cevat Demir, TOBB’a başvurarak, bir Avrupa ülkesinden kendisine 60 ton sarımsak talebi iletildiğini bildirdi. Talebi Türkiye’den temin ederek karşılamak isteyen Cevat Demir, sarımsakların 5 kg’lık filelerde sunulacağını ve çaplarının 38 mm’den az olmaması gerektiğini belirtti.

7- Firma Adi: MODEL LINE

Adres: parasiyou 16 Gulcine 69100, Yetkili Kişi: Cevat Demir Tel:+30.697.4835530; e-mail: modelshoes@hotmail.com; web: www.modelline.eu TOBB Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında her yıl düzenlenen etkinliklerden birisine Yunanistan’dan katılan iş adamı Cevat Demir, bir Avrupa ülkesinden kendisine helal kesim kuzu eti talebinde bulunulduğunu ve söz konusu talebi Türkiye’den temin ederek karşılamak istediğini bildirdi.

RUSYA

8- Firma Adi: Kalipso LLC

Adres: Russia, 414000, Astrakhan region, Astrakhan city, Pushkin Street, 70A Tel:+8.8512.455-001;
Cep Tel:+7.988.074-55-57; e-mail: astkalipsoinfo@mail.ru; web: http://www.acTKa/ı m nco.pcf)
Rusya Federasyonu Astrakhan Bölgesi Ekonomik Kalkınma Bakanlığı tarafından kurulan Astrakhan ihracat Destek Merkezi tarafından; kurutulmuş balık (içi temizlenmiş, vakumlu paketli), kurutulmuş balık atıştırmalıkları, dondurulmuş balık, dondurulmuş filetolar, pastörize edilmiş balık yumurtası, salamura edilmiş balık ve tuzlanmış balık üreten Kalipso LLC Şirketi’nin ürünlerini Türkiye piyasasına da sunmak istediği bildiriliyor.

1 2 3Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu