İş Fikirleri

Yüzey Kazıyıcı – İş fikirleri

Yüzey Kazıyıcı-İş fikirleri

İş fikri: Duvardaki ve yerdeki inatçı malzemeleri kolayca kazımak için motorlu oyma testeresinin başına takılan küçük bir cihaz.

Girişimci: Justin Kuhn, ABD

Finansal Ödül: 1 Milyon Dolardan Fazla

İş fikri hikâyesi: Bir çiftlik evi duvarındaki 5 tabaka duvar kâğıdını kaldırmak için harcadığı zaman ve emeğin çok fazla oluşu Justin Kuhn’u bıktırmıştı. Yorulmuş elleri ile kaslarının ağrısı canını sıkıyordu. Tek istediği yerdeki ve duvardaki inatçı malzemeleri sökmek için bir cihazın olması ve yaptığı ev yenileme ve yeniden modelleme işinin kolaylaşmasıydı. Bu durumdan duyduğu rahatsızlık aradığı cihazı donanım mağazalarında bulamadıkça yıldan yıla artmaya başladı. İşte bu yüzden kendi cihazını üretmeye karar verdi ve bundan 2 yıl sonra da Örümcek Kazıyıcı raflardaki yerini aldı. Ürün 2007 yılında çıktı ve o zamandan beri satışlar harikuladeydi.

Yüzey Kazıma
Bu akıllı kazıyıcı herhangi bir oyma testeresine takılabilen ince metal bir bıçaktır ve bu sayede işi kazıyıcı yapar, onu kullanan kişi değil makinedir. Testerenin gücü ve hareketi yenileyicilerin kazıma işlerini hızlı bir şekilde yapmalarını sağlar. Bıçak yaylı çelikten yapılmıştır ve döşemelik muşamba, laminat parke, katran, halı ve yapıştırıcı gibi güçlü maddeleri kazımak için yeteri kadar dayanıklı ve güçlüdür. Ama aynı zamanda alttaki zemine zarar vermeyecek kadar da hassastır. Steel doğru olan çeliğin hangisi olduğuna karar verene kadar aylar boyunca birçok çelik türünü denemiş ve test etmiştir. Toplamda ise cihazı mükemmel bir hale getirmenin 4 ayını aldığını söylüyor.
Önemli Ticaret Fuarları
Kuhn ürününün pazarlaması ve tanıtımı için bir çelik üretim şirketindeki kaynakçılık işinden ayrıldı. Daha sonra önemli ticaret fuarlarına yolculuk etti ve orada elektrikli malzeme alıcılarının ve donanım mağazalarının ilgisini çekti. Ace Hardware Corp.’tan ve Do It Best mağazalarından büyük siparişler aldı ve ilk başlarda bu talebe yetişemiyordu. Mutfağında haftada sadece 50 bıçak yapabiliyordu. Bu yüzden Kuhn’un kurduğu JK Products şirketine gizli ortak olan kuzeninden yardım istedi ve birlikte bir üretici buldular, ürünü tescillediler ve siparişleri tamamladılar.

Eski-kaynakçı, yeni-mucit aynı zamanda ürünüyle ticaret gösterileri ve fuarlara katılarak büyük ilgi topladı ve Las Vegas’ta 2008 yılında düzenlenen Ulusal Hırdavat Gösterisinde, Mağazaların Seçim ödülünü aldı. Bu dünyadaki en büyük hırdavat gösterisidir ve bu olay örümcek kazıyıcının ABD, Kanada, Meksika, Yeni Zelanda ve Bermuda’da yüzlerce mağazada yer almasından çokda önce gerçekleşmedi. Eylül 2008’de bıçaklar ve JK mülkleri Simple Man Products LLC şirketi tarafından satın alındı ve bu yenilik bir sonraki yolculuğuna başladı. Bu arada Kuhn da bu icadının hayatını değiştirdiğini ve üzerinde çalıştığı onlarca yeni fikrinin olduğunu söylüyor, her ne kadar ne olduklarını sır olarak saklasa da Kuhn’ın fikirleri merakla bekleniyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu