Anasayfa / Evde Ek İş Yaparak Para Kazanmak / Zahmetsiz bir iş, internet koleksiyonculuğu

Zahmetsiz bir iş, internet koleksiyonculuğuİnternet koleksiyonculuğu

İşyeri fikrinin tümüyle sanal dünyada şekillendiği bir girişim. Koleksiyon esas itibariyle ‘özel derleme’ ya da ‘merak için toplama’ anlamına gelse de aynı nitelikte çeşitli nesnelerin belli bir amaç doğrultusunda biriktirilmesine de deniyor. Para koleksiyonu, pul koleksiyonu, resim koleksiyonu gibi… Koleksiyonculuk her şeyden önce uzmanlık ve merak işi… Toplanan nesnelerin tarihsel, niteliksel ve işlevsel özelliklerine göre sınıflandırma yapılıyor. Satış bu konuda beklenti içinde olan meraklı kitlelere sunuluyor.

Koleksiyonculuk yapanlara Fransızcadan göçerme ‘Koleksiyoner’ deniyor. Koleksiyonerler iki ana dala ayrılıyor: Sergileme yapanlar ya da koleksiyona konu olan ürünleri online satanlar. Buradaki satma işi ‘artırma’ usulüyle olabileceği gibi, koleksiyoner tarafından konan bir değerle doğrudan satış şeklinde de olabiliyor. Sergileme için özel dizayn edilmiş mekânlar gerekirken, satış işi daha çok internet üzerinden hedef kitleye pazarlama şeklinde oluyor. Koleksiyon kavramı sadece tarihsel objelere değer kazandırmak açısından değil, nesnelerin orijinalliğini pazarlamak üzerine de inşa ediliyor.
Hemen her şeyin koleksiyonunu yapmak ve satışa sunmak mümkün. Bunların içinde klasik geleneğe uyanlar olduğu gibi, ‘kurutulmuş bitki koleksiyonu’, ‘kibrit kutuları koleksiyonu’ ya da ‘güneş gözlüğü koleksiyonu’ gibi son derece basit nitelikte olanlar da var. Para kazandıranlar ise tarihsel ve sanatsal geçmişi olanlar. Özen, merak ve araştırma isteyen bir iş. İnternette meraklısı bol olan bir pazar… Buluşsal yetenekleri olan sanat algısı yüksek girişimci kadınların yapacağı zahmetsiz bir iş… Resim, pul, para ve fotoğraf koleksiyonları ise her zaman olduğu gibi en gözde türlerden…

Evde El İşi Yaparak Para Kazanmak İstiyorum

Evden Çalışarak Para Kazanmak

  Evde Kutu Katlama İşi YapmakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Evde El Yapımı Pastacılık ve Pasta Süslemesi

Birçok insanın, yiyecek işine dair romantik fikirleri vardır, özellikle de bu iş el yapımı pastacılık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir