Anasayfa / Makaleler / Zor Konuşmalarla Başa Çıkma Sanatında Ustalaşın

Zor Konuşmalarla Başa Çıkma Sanatında UstalaşınO an geldi. Bir çalışanınıza performansının kabul edilemez olduğunu söylemelisiniz. Huzursuzluğun arttığını hissediyorsunuz. Karşılıklı suçlamaların havada uçuşmasını bekliyorsunuz. Daha önce de olduğu gibi herkesin onunla uğraştığını söyleyecek. Tartışma çirkin bir hal alabilir ama siz sükunetinizi korursanız sorun çıkmaz.

basa cikma
Uzay Yolu’ nda Atılgan’ın kaptanının kozmik savaşların ortasında dümenciye verdiği emir “Aynı istikamette devam” idi.

Suçlayan taraf elinden gelen her şeyi yapacak ama siz kararlı bir tutum gösterirseniz sıfırı daha çabuk tüketecektir.

Kansas City’deki V&G Pazarlama Ortakları Şirketi’nin başkanı ve sahibi Vernice Givens bir çalışanını takım oyuncusu olmaması sebebiyle işten çıkardı. Kadın şiddet tehditleriyle karşılık verdiğinde Vernice sakinliğini korudu. “Sükûnet büyük fark yarattı.” diyor, “Onu neredeyse kendi kendine tartışır durumda bıraktı.”

Eğer çalışan dikbaşlı bir tutum sergilemeye başlarsa konuşmayı sonlandırın ve ona işlerin daha sakin olacağı başka bir zaman devam edeceğinizi söyleyin. Amaçladığınız şey, çalışan geri kazanılamayacağını belli eden davranışlarda bulunana kadar herkese faydalı olacak bir durum yaratmak. O ana kadar da “Aynı istikamette devam.”

  Geleceği Şekillendirmek İçin Makro Trendleri FarketmekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir