Anasayfa / Foto Galeri / Frankfurt Otomobil Fuarındaki Yeni Modeller

Frankfurt Otomobil Fuarındaki Yeni Modeller
Her iki yılda bir gerçekleştirilen Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı’nda bu yıl da birçok yenilik sergilendi. Ev sahibi konumundaki Alman üreticiler yenilik anlamında en fazla modele imza atarken, fuarda lüks ve geniş kitlelere hitap eden araçların bolluğu dikkat çekti…

FRANKFURT Otomobil Fuarı olarak bilinse de IAA kısaltmasının kullanıldığı fuar aslında Uluslararası Otomobil Fuan adıyla ilk kez 1897 yılında Berlin’deki Hotel Bristolde yapıldı. 1991 yılından bu yana tek yıllarda gerçekleştirilen IAA, çift yıllarda ise Hannover Ticari Araç Fuan olarak gerçekleşiyor. 29 Eylül’e kadar açık kalacak olan 2015 Frankfurt Otomobil Fuan’nda “Mobility Connects” teması işleniyor. Alman üreticiler, Audi A4, BMWXI, Mercedes-Benz GLC, Opel Astra ve Volkswagen Tiguan gibi geniş kitlelere hitap eden yenilikleriyle dikkat çekerken, Bentley Bentayga, BMW 7 Serisi, Jaguar F-Pace, Mercedes S Serisi Cabrio ve Rolls-Royce Dawn gibi lüks modeller “ekonomi yolunda ” mesajını otomotiv diliyle verir gibi görünüyor. Konseptler açısındansa elektrikli ve crossover modellerin hakimiyeti dikkat çekiyor.

AUDIA4

Fuarın ev sahiplerinden Audi’de en önemli yenilik kuşkusuz orta sınıf temsilcisi A4’ün yeni nesli. Selefine yakın ancak daha keskin ve dinamik bir görünüme bürünen yeni A4’te 1.4 lt’lik benzinli bir motor seçeneğinin sunulacak olması Türkiye pazarı için önemli bir gelişme. BMW X6 ve Mercedes-Benz GLC Coupe gibi modellerle rekabet edecek olan yeni Audi’nin ipuçlarını veren “e-tron quattro” konsepti de markanın önemli Frankfurt yenilikleri arasında. Ön aksta bir arka aksta da iki olmak üzere toplam üç elektrik motoruyla donatılan konsept 320 kW sürekli sistem gücüyle 4.6 saniyede O’dan 100 km/s’ye çıkıyor. 0.25 Cd’lik aerodinamik katsayısıyla türü için çok başarılı bir değer sunan konseptin zeminindeki 95 kWh kapasiteli lityum iyon batarya 50 dakikada hızlı şarj özelliğine sahip.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir