Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

RayNeo X2: Yapay Zekâ Destekli AR Gözlüğüyle Tanışın

Anlık Çeviri Yeteneğiyle Öne Çıkan Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü

TCL RayNeo (RayNeo™), tüketici seviyesinde artırılmış gerçeklik (AR) teknoloji inovasyonunda lider bir şirket olarak bilinen, dünyanın ilk tam renkli, Micro-LED optik dalga kılavuzlu AR gözlüğü olan TCL RayNeo X2 için çeşitli etkileyici güncellemeleri duyurdu. Bu geliştirmeler, bu yılın başında çıkışını yapan TCL RayNeo X2’yi daha sezgisel ve konforlu hale getirerek kullanıcılara günlük yaşamlarına sorunsuz entegre olan bir giyilebilir AR deneyimi sunmayı amaçlıyor.

AR Ekran Efektlerinde Öncü

Büyük ölçüde geliştirilmiş TCL RayNeo X2, artırılmış gerçeklik ekran teknolojilerini daha da ileri taşıyor. Micro-LED optik dalga kılavuzlu çözümler aracılığıyla binoküler tam renkli ekranı başaran endüstri lideri olarak, bu çığır açan AR gözlükleri şimdi 1.000 nit’in üzerinde olağanüstü bir görüntü parlaklığına sahip. Bu önemli yükseltme, hem dış mekanlarda hem de iç mekanlarda sorunsuz görünürlük sağlar. Yoğun ışığa karşı kontrat oluşturan şık bir lens gölgeliği ile birlikte, bu gözlükler, doğrudan güneş altında bile canlı ve net artırılmış gerçeklik görselleri sunar. Ayarlanabilir yumuşak burun pedi ve dengeli ağırlık gibi ergonomik geliştirmeler, kullanıcıların özgürce ve rahatça keşfetmelerini sağlayarak daha konforlu ve keyifli uzun süreli giyme imkanı tanır.

AR gözlüğü
RayNeo X2 AR gözlüğü

Fiziksel ve Dijital Dünyaların Uyumlu Hale Getirilmesi

Qualcomm Snapdragon® XR2 platformu tarafından desteklenen TCL RayNeo X2, güçlü özellikler içeren çeşitli yazılım geliştirmeleri ile birlikte geliyor. “Yakındaki Navigasyon” fonksiyonu, sesli komutlara dayalı olarak konumları arar ve kullanıcıları gözlerinin önünde yüzen oklarla yönlendirir. RayNeo X2, kalabalık şehir manzaralarından geniş havaalanlarına kadar olan yolculukları daha sorunsuz ve sezgisel hale getirir. Gerçek zamanlı çeviri, gelişmiş yüz takibi ile geliştirilmiş olup konuşmacının yüzüne yakın bir yerde süzülen altyazılarla desteklenmiştir ve bu özellik uluslararası iş toplantıları ve seyahat maceraları sırasında daha derinlemesine ve detaylı konuşmalara olanak tanır.

Yeniden tasarlanmış, sezgisel bir kullanıcı arayüzü ve ultra-duyarlı dokunmatik şakaklarla etkileşim, kullanıcı deneyimini daha da yükselterek kullanıcıların ellerini serbest bırakır. Ayrıca, gözlüklerle Bluetooth aracılığıyla bağlanan RayNeo Halka, kullanıcılara dokunmatik yüzeyi ile menüleri ve içeriği gezinme imkanı tanır ve şakaklara dokunma ihtiyacını ortadan kaldırarak ek bir kolaylık katmanı sağlar.

TCL NXTWEAR S+ ile Yüksek Düzeyde Ses ve Görüntü Keyfi

RayNeo, aynı zamanda gözde XR gözlük serisinin en yeni, premium eklemi olan TCL NXTWEAR S+’yı tanıtmaktan heyecan duyuyor. TCL NXTWEAR S+, çift Full HD Micro OLED amiral gemisi ekranları ile 49 derece geniş bir görüş alanına sahip olup, 6 metre uzaktan görülen 215 inçlik dev bir ekrana eşdeğer bir deneyim sunar. 120Hz’lik yüksek yenileme hızı, konsol oyunu meraklıları için mükemmel bir heyecan yaşamak için idealdir. Azaltılmış distorsiyon ve geliştirilmiş kenar keskinliği, kristal berraklığında görsel netliği sağlamak için bir araya gelir. Yeniden tasarlanmış burun pedi ve ses sızıntısını en aza indiren RayNeo’nun özel “fısıltı modu” teknnolojisi, kullanıcılara rahat, özel bir izleme deneyimi sunar.

XR deneyimini yeni bir seviyeye taşıyan RayNeo, dünya genelinde kullanıcılara, TCL NXTWEAR S ve TCL NXTWEAR S+ gözlükleri için uyarlanmış, bütçe dostu bir manyetik düzeltici lens çözümü sunan Lensology işbirliğiyle çevrimiçi reçete lens siparişi verme imkanı sunuyor. Bu hizmet, dünya çapında gönderimle birlikte kişiselleştirilmiş bir çözüm sunmaktadır.

Uygunluk

TCL RayNeo X2, Çin’de ticari olarak başlatılacak ve yakın gelecekte sınırlı bir lansmanla global olarak sunulacaktır. TCL NXTWEAR S+, seçilen bölgelerde 2023’ün dördüncü çeyreğinde satışa sunulacaktır.

*Özellikler bölgeye göre değişebilir.

RayNeo’nun ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://www.rayneo.com/

TCL RayNeo (RayNeo™) Hakkında

TCL RayNeo (RayNeo™), TCL Electronics (1070.HK) tarafından yatırım yapılmış olup, tüketici AR inovasyonunda dünya çapında bir liderdir ve endüstri lideri optik, ekran, algoritma ve cihaz üretimi ile AR teknolojilerinin araştırılması ve geliştirilmesine odaklanmaktadır.

2021 yılında kurulan RayNeo, endüstride bir dizi teknoloji çığır açanı başaran, dünyanın ilk tam renkli Micro-LED optik dalga kılavuzlu AR gözlüklerini piyasaya süren bir şirkettir. NXTWEAR AIR ile IDG’nin “En İnovatif Ürün” ödülünü kazanmanın yanı sıra, RayNeo, üst düzey, sinematik ses ve görüntü deneyimleri sunan yenilikçi tüketici XR giyilebilir gözlükleri NXTWEAR S’yi tanıtmış ve bu ürün, MWC’nin Global Mobile Awards (GLOMO) 2023’te “En İyi Bağlantılı Tüketici Cihazı” ödülünü kazanmıştır.

TCL Electronics Hakkında

TCL Electronics (1070.HK), dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği şirketlerinden biridir ve dünyanın önde gelen televizyon ve mobil cihaz üreticilerinden biridir (TCL Communication, TCL Electronics’in tamamen sahip olduğu bir iştir). TCL, neredeyse 40 yıldır dünya genelinde kendi üretim ve Ar-Ge merkezlerini işletmektedir ve ürünleri Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik dahil olmak üzere 160’tan fazla ülkede satılmaktadır. TCL, “AI x IoT” stratejisinin bir parçası olarak tüketici elektroniği araştırma, geliştirme ve üretme konusunda uzmanlaşmıştır. TCL mobil cihazlar hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.tcl.com/global/en.html adresini ziyaret edin.

TCL Corporation’ın tescilli markasıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, TCL Communication tarafından lisanslı olarak kullanılan Nokia’nın bir ticari markasıdır.

KAYNAK: TCL RayNeo

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu