Girişimcilik

1 Alana 1 Hediye fırsatı sunan mobil uygulama

“HEDEFİMİZ KEYİFLİ VAKİT GEÇİRTMEK”

“1 Alana 1 Hediye”fırsatı sunan mobil uygulama Kuponsa’nın CEO’su Sadak Choudhury, “İnsanları yaşadıkları şehri keşfetmeye, çok para harcamaya gerek duymadan arkadaşları ve aileleriyle daha keyifli vakit geçirmeye teşvik ediyoruz” diyor.Restoran, otel, SPA ve aktivite işletmelerinde geçerli olan Kuponsa “1 Alana 1 Hediye” sunan mobil bir uygulama. 500 bin dolar yatırımla kurulan girişim, İngiltere’de sayısı hızla artan benzer uygulamalar örnek alınarak tasarlandı.

4 kurucusundan 3’ünü yabancı girişimcilerin oluşturduğu start up’ın CEO’luğunu Hint asıllı İngiliz vatandaşı Sadak Choudhury yapıyor. “Bugüne kadar 45’ten fazla ülkeyi ziyaret ettim. Türkiye’de beni her zaman çeken bir şey vardı” diyen Choudhury, Türkiye’nin girişimcilik alanında harika bir ülke olduğunu belirtiyor ve Türkiye’de arkadaşlarıyla kurduğu girişimini şöyle anlatıyor:

“GROUPON BAŞARILI OLAMADI”

“Birkaç yıldır Türkiye’ye seyahat ediyor ve farklı sektörlere danışmanlık veriyorum. Buradaki arkadaşlarıma İngiltere’de aile ve arkadaşlarımızla dışarı çıktığımızda avantaj sağlayan ve teklifler sunan uygulamaları anlatıyordum. İstanbul’daki nüfusun ve piyasanın tek başına temsil ettiği olanakları göz önünde bulundurunca Türkiye’de sadece belli indirimler sunan birkaç uygulama haricinde, bu tarz uygulamaların eksikliği beni bir hayli şaşırttı. Groupon İstanbul’a geldi, fakat başarılı olmadı, insanlardan aldığım geribildirimler Groupon’un tekliflerinde yeterince şeffaf olmadığını ve zayıf bir müşteri hizmetlerine sahip olduğunu ortaya çıkardı.

“YENİ YERLER KEŞFETTİRİYORUZ”

Fikir netleştikten sonra iş planı kaleme döküldü. Iş modelimizin temel konsepti, sadece uygulamamızda yer alan ayrıcalıklı tekliflerle insanların yaşamlarına değer katmak. Şirketlerle birlikte çalışarak insanları yaşadıkları şehri keşfetmeye, çok para harcamaya gerek duymadan arkadaşları ve aileleriyle daha keyifli vakit geçirmeye teşvik ediyoruz.
Belki de yaşadığınız şehirde harika yemekler yapan ama daha önce hiç gitmediğiniz restoranlar var. Veya arkadaşlarınızla birlikte denemek istediğiniz ama asla mevcut olmayan ya da arkadaşlarınızın para vermek istemediği bir aktivite bulunuyor. Biz farklı alanlarda hizmet, yemek ve aktivite sunan her bir işletmeyle insanları yeni yerler keşfetmek konusunda cesaretlendirmek istiyoruz. Yeni olanı keşfetme konusunda uygulamamızdan ilham alacaklarını umuyoruz.

“ANADOLU’DA YAYILACAĞIZ”

Yüksek profilli birçok kurumsal şirketle iş birliği olanaklarını araştırıyoruz. İstanbul’da 100 binden fazla öğrencisi olan birçok üniversiteyle anlaşma imzaladık. Önde gelen diğer üniversitelerle de ilişkilerimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Ayrıca birçok seyahat acentesiyle İstanbul’u ziyaret eden turistleri Kuponsa’ya yönlendirmeye dayanan bir mutabakat anlaşması yaptık. İleride Türkiye’nin diğer illerinde de portföyümüzle etkin hizmet sunmayı amaçlıyoruz. Kısa vadede Türkiye’nin diğer büyük illerine yayılmayı, işletme ve ortaklarımızdan oluşan listeyi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Uzun vadeli hedefimiz farklı ülkelerde de aktif olmak ve oradaki kullanıcılarımıza da teklifler sunmak.”Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu