Çiğköfte Bayilikleri

15 bin TL yatırımla OSES Çiğköfte bayiliği

15 bin TL yatırımla OSES Çiğköfte bayiliği

Güneydoğu sofrasının vazgeçilmez tatlarından çiğköfteyi fast food zinciri haline getiren çiğköfte markası OSES, kuruluşunun 10’uncu yılında mağaza sayısını 400’e çıkararak Türkiye’nin değişik bölgelerine yayılmış bayi ağıyla hizmet veriyor.

Çiğköfteyi marka yapmak amacıyla 10 yıl önce yola çıktıklarını ifade eden Oses Çiğköfte Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar, bunun için 2 bin metrekare kapalı alanda 30 ton kapasiteli tesis kurduklarını söylüyor.

Şu anda Türkiye genelinde 400 şubelerinin bulunduğunu ifade eden Yaşar, yıl sonunda şube sayılarım 600’e uiaştırmayı hedeflediklerini belirtiyor.

oses cigkofte
Oses Çiğköfte

Şube açmak isteyen yatırımcılardan franchise bedeli almadıklarını aktaran Osman Yaşar, “OSES şubesi açmak isteyen yatırımcılarımıza iş ortağımız gözüyle bakıyoruz.

OSES şubelerine talip olan yatırımcılara çok özel fırsatlar sunuyoruz. İş ortaklarımıza kurumsal konseptimize uygun mimari ve dekorasyon danışmanlığı, ürün ve satış alanında eğitim hizmetlerini ücretsiz veriyoaız. İlk televizyon reklamını veren, ilk fabrikayı açan şirket biziz, markaya yatırım yapıyoruz” diyor.

Oses Çiğköfte bugün ne kadarlık büyüklüğe ulaştı?

Osman Yaşar: Türkiye genelinde 400 şube ile hizmet veriyoruz. Merkezi üretim yapıyoruz. Modern tesislerimizde günlük 30 ton kapasitemiz mevcut. Merkez ve şubelerimizi düşündüğümüzde bin 200 kişiye istihdam sağlıyoruz.

2013 ve 2014 hedefleriniz neler?

2013 yılında 200 yeni şube ile birlikte toplamda 600 şube ile hizmet vermeyi hedefliyoruz. Özellikle İstanbul dışında da yoğun ilgi görü-yoaız. Yeni bayilikler için İzmir, Ankara başta olmak üzere değişik bölgelerden gelen talepleri değerlendiriyoruz. 2013 yılı sonu ve 2014 yılının ilk çeyreğinde de yurt dışına açılmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı başlattık.

Franchise koşullarınız nedir?

Herhangi bir bedel ve isim hakkı almıyoruz. 15 bin lira kadar bir yatırım maliyeti gerekiyor. Bunu sağlayan yatırımcılarda aradığımız özellik, lokasyonun iyi olması. Bizim belirlediğimiz standartlarda bir satış noktası olması. Yatırım bedeli satış alanının büyüklüğüne göre değişiyor, 15 bin lira ile 30 bin lira arasında oluyor.

Girişimcide aradığınız bir özellik var mı?

OSES önemli bir marka. Bu marka çatısına girecek olan yeni yatırımcılar için kendi işlerini severek yapmalarını, eğitime ve yeniliğe açık olmalarını arıyoruz.

Türkiye’de çiğ köfte pazarının ulaştığı büyüklük hakkında bilgi verir misiniz?

Türkiye’de çiğ köfte pazarı 400 milyon lira gibi bir büyüklüğe ulaşmış durumda. Pazarda agresif bir büyüme var. Bunun nedeni tüketicilerin bu lezzeti benimsemeleri ve sevmeleri. Fast food kültürü haline gelen çiğ köfte her yaştan tüketici için kolay ulaşılabilen ve tiike-tilebilen bir ürün haline gelmiş durumda. OSES Çiğ Köfte üretim ve satış hacminin yanı sıra ulaştığı bayi sayısı ile de pazarın en önemli liderleri arasında yer alıyor.

Başvuru için: 0212 419 0102

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu