Kariyer ve İş

5 Bin TL Maaşla İş Makinesi Operatörleri Aranıyor

İş garantili operatör kursu için Milli Eğitim Bakanlığından izin alan Adanalı firma 2.500 TL’den başlayan maaşlar ile iş makinesi operatörleri yetiştirecek. Bu kursu başlatmalarındaki amaç iş makinesi operatörü bulmakta zorluk çekmesinden kaynaklanıyor.

(ÖZEL HABER) ÇALIŞTIRACAK OPERATÖR BULAMAYAN FİRMA, 2 BİN 500 LİRA MAAŞ GARANTİLİ KURS AÇTI ADANA'DA 2 BİN 500 LİRADAN BAŞLAYAN MAAŞLA İŞ MAKİNESİ OPERATÖRÜ BULAMAYAN BİR FİRMA, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE ANLAŞARAK İŞ GARANTİLİ OPERATÖR KURSU BAŞLATTI FİRMA BİLGİ İŞLEM UZMANI HALİL İBRAHİM YAĞMUR: "2 BİN 500 LİRADAN 5 BİN LİRAYA KADAR MAAŞ VERİLMESİNE RAĞMEN OPERATÖR BULAMIYORUZ"Adana’da bir firma 2 bin 500 liradan başlayan ve 5 bin liraya kadar çıkan maaşla iş makinesi operatörü bulmakta zorlanıyor. Bu nedenle firma yetkilileri Kanada’da kendi operatörünü kendi yetiştiren bir kurs sistemini model alarak bu kursu Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa devreye sokmaya hazırlanıyor. Firma, Adana’nın değişik yerlerine “2 bin 500 lira maaşla operatör olmaya ne dersiniz?” yazılı afişleri asarak kursiyer beklemeye başladı. Ancak 2 aylık kurs sonunda 2 bin 500 lira maaşla iş garantisi olmasına rağmen kurs beklenen ilgiyi görmedi.

“BU ALANDA 5 BİN LİRA MAAŞ ALAN BİLE VAR”

Firma Bilgi İşlem Uzmanı Halil İbrahim Yağmur, firmanın iş makinesi operatörü bulmakta güçlük çektiği bir dönemde Kanada’da bir firmanın kurs açarak bu sorunu çözdüğünü gördüklerini belirterek, “Kanada’yı model alıp biz de Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşarak operatör akademi adında kurs açmaya karar verdik. Bu sayede iş makinesi operatörü açığımızı gidermeyi düşünüyoruz. Bu sektörde 2 bin 500 liradan başlayan maaşla kullandığı makineye göre 5 bin liraya kadar maaş alan var. Ancak yetişmiş eleman yok. Biz bu kurs sayesinde yetişmiş eleman sıkıntısını çözeceğiz. 2 ay hem teorik hem de pratik verilen eğitimler sonunda 2 bin 500 lira maaşla iş garantili meslek sahibi olunuyor. Şuan sanırım kurs pek bilinmediği için ilgi çok fazla değil” dedi.Bir Yorum

  1. Bu kursa nasıl basvurabiliriz şartları ne lutfen bilgisi olan paylaşsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu